Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeybekci'ye teşekkür

Giriş Tarihi: 11.4.2015
Zeybekci'ye teşekkür

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, KKDF oranının yüzde 6'dan yüzde 0'a indirilmesinde başrol oynayan Bakan Nihat Zeybekci'ye teşekkür etti

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, yatırım mallarının ve ara malların vadeli ithalatında Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) oranını yüzde 6'dan yüzde 0'a indiren Bakanlar Kurulu Kararı'nın Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından üreten kesim temsilcileri olarak duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yorgancılar, "EBSO olarak; yıllardır sanayicilerimiz üzerinde yük oluşturan, maliyetlerini katlayan konulara ilişkin girişimlerde bulunuyor, her platformda, Bakanlarımıza sunduğumuz her dosyada bu konulara yer vermeye çalışıyoruz. Bugün bir konumuzun daha Resmi Gazete'de yer alarak çözüme kavuşmuş olmasından son derece memnuniyet duymaktayız. Yatırım mallarının ve ara malların vadeli ithalatında KKDF'nin yüzde 6'dan sıfıra indirilmiş olması bizler açısından olumlu bir gelişmedir. Finansmana ulaşmanın zorlaştığı, maliyetlerin katlandığı bir süreçte; gerek finansman, gerekse de vergi yükü açısından sanayicilerimize ciddi bir mali yük oluşturan KKDF, artık ayak bağı olmaktan çıkmıştır" şeklinde konuştu.

HAREKET ALANI GENİŞLEDİ

Başkan Yorgancılar, Bakanlığa geldiği ilk günden bu yana konulara hassasiyetle yaklaşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederek, "Daha rekabetçi bir yapıya ulaşmamız gerekirken ve ihracatımızı artırmanın yollarını ararken, bu tür ek mali yükler sanayinin önünde her zaman engel teşkil etmektedir. KKDF'nin kaldırılması ile hareket alanımız genişlemiş yatırımların yolu açılmış ve bir mali yükten kurtulmuş olmaktayız. Diliyor ve ümit ediyoruz ki, benzer mali yüklerin kaldırılması ile reel sektör, Türkiye'nin büyümesinin en önemli itici gücü olmaya devam edecek ve kalkınmasına ivme katacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeybekci'ye teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN