Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli veznedara mobbing iddiası

İZSU çalışanı Hüseyin Doğru, Teftiş Kurulu Başkanı Nedim Güral'ın haksız yere kendisini Yeni Foça'ya gönderdiğini ileri sürdü

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Engelli veznedara mobbing iddiası
İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (İZSU) veznedar olarak çalışan engelli Hüseyin Doğru (52), kurumun İş Teftiş Kurulu Başkanı Nedim Güral hakkında "görevi kötüye kullanma, hakaret ve tehdit" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. İZSU'nun Karabağlar Şube Müdürlüğü'nde çalışan yüzde 32 engelli raporlu üç çocuk babası Hüseyin Doğru, işe bazen alkollü gelen bazen de hiç gelmeyen mesai arkadaşı E.Ş'yi 28 Mart 2014'te yazdığı dilekçe ile Genel Müdürlüğe şikayet etti. Doğru'nun şikayet dilekçesine 5 ay sonra İZSU Teftiş Kurulu Başkanı Nedim Güral imzalı bir cevap geldi. Cevapta, "Dilekçelere adınızı, soyadınızı, unvanınızı eklemeniz, imzalamanız ve dilekçe metnini de devlet memuru vakarına yakışacak biçimde yazmanız gerektiği hususlarında uyarılmanız gerektiğine karar verilmiştir" denildi.

İKİ KAT KOVALADI
Bunun üzerine Hüseyin Doğru, Güral'ın makamına gitti. Güral iddiaya göre, odasından çıktığı sırada konuşmak isteyen Doğru'ya "Seninle konuşmak istemiyorum" dedi ve çıkan tartışma sonrasında Doğru'yu iki kat kovaladı. Doğru, iddiasına göre bu tartışmanın ertesi günü Foça ilçesinin Yeni Foça mahallesindeki İZSU bürosuna tayin edildi. Doğru da Güral hakkında, "görevi kötüye kullanma, hakaret, tehdit" suçlamasıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli veznedara mobbing iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN