Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel'e terör tarifesi

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Paralel'e terör tarifesi

Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Ceren, TKDK'daki operasyon hakkında, "Paralel Yapılanma ile ilgili iddianame kabul edildi. Bundan sonra terör örgütüne yardım ve yataklıktan çalışma yapacağız" dedi

Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Manisa İl Koordinatörlüğünde, "usulsüz kredi kullandırılması" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamındaki çalışmaları, bundan sonra terör örgütüne yardım ve yataklıktan yapılacağını söyledi. TKDK Manisa İl Koordinatörlüğünde, "usulsüz kredi kullandırılması" iddialarına ilişkin başlatılan soruşturma çerçevesinde Manisa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerinin katılımıyla geçtiğimiz gün Mimar Sinan Bulvarı'ndaki koordinatörlük binasında arama başlatılmış, polis ekipleri ayrıca konuyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle Manisa Teknik Elemanlar Derneği'nde de (MATED) arama yapmıştı. Aramada bazı evrak ve bilgisayar belleklerine el konulduğunu, evrak materyallerdeki incelemenin emniyet müdürlüğünde sürdürüleceğini ifade eden Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, şöyle devam etti: "Biliyorsunuz bu Fetullahçı Terör Örgütü ile ilgili iddianame kabul edildi. İddianame kabul edildikten sonra bu, terör örgütü oluyor. Bundan sonra terör örgütüne yardım ve yataklıktan çalışma yapacağız. Hala bu işlere devam edenler varsa lütfen hemen oralardan ayrılsınlar. Aksi takdirde ileride adli cezalarla karşı karşıya kalırlar." Ceren, iki gün süren operasyon kapsamında şu ana kadar gözaltı işlemi yapılmadığını sözlerine ekledi.

TKDK'DAN AÇIKLAMA

TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı, Manisa'da TKDK'ya düzenlenen operasyona ilişkin açıklamada bulundu. Konunun şu anda kendilerinin dışında bir olay olduğunu belirten Nazlı, "Yapılan operasyon bizim bir önceki görevden alınan koordinatörümüz hakkında ve birkaç personel hakkında. Paralel Yapı'yla alakalı olduklarına, bir takım faaliyetler yaptığına dairdir. Şuan ilgili kişinin bizim kurum ile alakası yok. Kurumumuzla hiçbir bağlantısı yok. Kurumuzun IPARD programı, projelerle ilgili sıkıntısı ve şaibesi yoktur. Devletimizin ilgili kurumlarıyla irtibat halindeyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel'e terör tarifesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN