Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya yıllardır alkışlıyor zaten

CHP'nin "Milletçe Alkışlıyoruz" sloganından yola çıkarak, Egeli Sabah'ın hazırladığı "Bunları mı alkışlıyoruz" başlıklı haber geniş yankı uyandırdı. AK Partili milletvekili adayları "CHP'lilerin gözlerindeki perdenin kalktığını ve 13 yıllık icraatları alkışladığını" dile getirdi

Giriş Tarihi: 18.4.2015
Dünya yıllardır alkışlıyor zaten
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'yi gibi yöneteceğiz" demesi, ardından genel seçimler için "Milletçe Alkışlıyoruz" sloganının belirlenmesi üzerine, Egeli Sabah'ın kentteki yerel yönetimin son dönemdeki tartışmalı icraatlarından derlediği haber büyük yankı buldu. AK Partili milletvekili adaylarından Hüseyin Kocabıyık, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini "Türk siyasi tarihinin en kara mizahı" diye nitelerken, İbrahim Turhan da Türkiye'yi yıllardır dünyanın alkışladığını belirtti. Hamza Dağ, "CHP 13 yıllık icraatlarımızı alkışlıyor?" yorumunu getirirken, Cemil Şeboy, "Bunlar ağlanacak hallerine gülerler. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazandığı seçim var mı? Onu mu alkışlıyorlar?" dedi. İzmir 2. bölge birinci sıra milletvekili adayı İbrahim Turhan, "Sayın Başbakanımız aslında çok güzel ifade etti. Her konuda olduğu gibi bu konuda da geç kalmışlar. Türkiye'yi bütün dünya yıllardır alkışlıyor. Türkiye, G-20 dönem başkanlığı yaptığı dönemde dünyanın en büyük 20 ekonomisinin liderleri, Bakanları, Merkez Bankası Başkanları alkışlıyor. İzmir'e hizmet etmek için İzmir'i sevmek, İzmir'i sevmek için de İzmir'i bilmek gerekir" diye konuştu. Söz konusu reklam filmine ilişkin "CHP'ye millet kavramını öğretmiş olduğumuzu görüyoruz" diyen Nükhet Hotar, "Millet kavramının CHP'nin reklamında geçiyor olması bizi ayrıca mutlu etti " dedi.

PERDE KALKTI

AK Parti Milletvekili Hamza Dağ da CHP'nin 13 yıllık icraatlarını nihayet görmeye başladığını belirterek, "Gözlerindeki perde kalkmaya başladı ki, AK Parti'yi alkışlıyorlar. Konak Tüneli'ni, İzmirİstanbul Otoyolu'nu, hızlı treni barajları CHP önümüzdeki süreçte alkışlayacak" şeklinde konuştu.

KAZANDIĞI SEÇİM YOK

Birinci bölgeden üçüncü sıra milletvekili adayı Cemil Şeboy, CHP'lilerin ağlanacak hallerine güldüklerini ifade ederek, şunları söyledi: "Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazandığı seçim var mı? Onu mu alkışlıyor? Belediye başkanlığını kaybetti. Genel başkan oldu. Kaç seçime girdiyse kaybetti. İzmir'de millet aktarmalı sistemden dolayı perişan oldu. 3 kilometrelik metro 15 senede bitti. Bunu mu alkışlıyorlar? Vahşi depolama alanında hala çöpü topluyoruz. İzmir'de kentsel dönüşümde henüz bir proje ortaya konulmadı. Ne yapmışlar ki neyi alkışlıyorlar? Gitsinler İstanbul'u görsünler. Ankara'yı, Konya'yı, Kayseri'yi görsünler. Onları alkışlasınlar. Eskişehir de bir şeyler yapıyor. Kılıçdaroğlu, 'Türkiye'yi İzmir gibi yöneteceğim' diyeceğine bari 'Eskişehir gibi yöneteceğim' deseydi. En azından alkışlanacak tarafı var."

SOSYAL MEDYA SALLANDI
Egeli Sabah'ın "Bunları mı alkışlıyoruz" haberi sosyal medyada da büyük yankı buldu. Twitter üzerinden çok sayıda İzmirli, haberi takipçileri ile paylaştı. Hülya isimli kullanıcı haberi paylaşıp "Bunları mı alkışlıyoruz" yorumunu yaptı. Ensari , "CHP'li belediyelerin yolsuzlukları ve beceriksizlikleri ortadayken, pardon neyi alkışlıyoruz" diye yazdı. William Fakespeare isimli kullanıcı, "Türkiye'yi İzmir gibi yönetmek isteyenleri milletçe alkışlıyoruz" deyip 9 yılda eksikleriyle açılan İzmir metrosunu hatırlattı. Timur 1, "Kılıçdaroğlu Hükümeti İzmir gibi yönetecekse yandık arkadaşlar. Hala bu adamlara inanarak yola çıkıyorlar" diye eleştiride bulundu. DB, "Tek araçla gittiğimiz yere üç araçla gider olduk. Ulaşım tam bir kördüğüm. Sonra da suçu Vali'ye attılar" dedi.

EN KARA MİZAH
AK Parti İzmir 1. bölge dördüncü sıra milletvekili adayı Hüseyin Kocabıyık, alkışlı reklama en iyi cevabı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun verdiğini dile getirerek, "CHP Genel Başkanı'nın 'Türkiye'yi İzmir gibi yöneteceğiz' demesi Türk siyasi tarihinin en kara mizahıdır. CHP'nin siyasi tarihi boyunca alkışlanacak tek bir hizmeti yoktur. Milletimiz de zaten ebedi muhalefete mahkum etmiştir. CHP'lilerin bu alkış kampanyasından çok memnunuz. AK Parti'nin 13 yıllık başarılı hizmetlerini gecikmeli olarak alkışlıyorlar diye anlıyoruz. Başka türlü anlayacak olursak Egeli Sabah'ın manşetindeki tablodaki çelişki ortaya çıkıyor. Yani İzmir'i bir kasabaya dönüştürmüş, pırıltısını, heyecanını yok etmişsiniz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya yıllardır alkışlıyor zaten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN