Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tanıtımda ilk hamle Twitter'dan geldi

Giriş Tarihi: 18.4.2015
Tanıtımda ilk hamle Twitter'dan geldi

AK Parti'nin 'de 1. Bölge 1. sıradan aday gösterdiği Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bugünkü tanıtım toplantısı öncesi ilk mesajlarını Twitter'dan verdi

AK Parti 2011'deki seçimlerde Binali Yıldırım ile başlattığı "'e icracı bakan" formülünü bu kez Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile hayata geçirirken, bugünkü tanıtım toplantısında İzmir'le ilk kez aday olarak kucaklaşacak Eroğlu hizmet vurgusu üzerine kurduğu seçim stratejisini sosyal medyada harekete geçirdi.

SORUN KÖKTEN ÇÖZÜLDÜ

Twitter hesabından attığı mesajlarla yerel yönetimi çöp tesisi üzerinden eleştiren Eroğlu, AK Parti'nin seçim bildirgesinde tramvay projelerine yer vermesinin yanı sıra İzmir'in içme suyuna yapılan yatırımları detaylandıran görseli de takipçileriyle paylaştı. "İzmirimizin içme suyu problemini kökünden çözdük... Sadece içme suyu temini için İzmir'e 508 milyon lira yatırım..." tweetini takipçileriyle paylaşan Eroğlu, şunları kaydetti: " İçme suyu temini için 508 milyon lira yatırım yaptık... Ege'nin incisi, Türkiye'nin gurur kaynağı İzmir'in su sıkıntısını çözmek için İzmir İçme suyu Projesi'ni uygulamaya koyduk. Projenin ilk ayağı olan Gördes Barajı'nı 2009 yılında tamamladık ve hizmete aldık. 106 km uzunluğunda ve 2 metre çapında içerisinden otomobil geçebilen isale hattı ile Gördes Barajı'ndan yılda ilk etapta 59 milyon metreküp içme suyu temin ettik. Yaklaşık 5 km'lik bölümü kapsayan 2.Merhale İsale Hattı 2.Kısım projesini ise 11.12.2013'te devreye aldık. İzmir'in ihtiyacına göre gelecekte kapasiteyi yılda 107 milyon metreküpe yükselteceğiz ve bir milyon 500 bin kişinin su ihtiyacını karşılayacağız. Proje ile İzmir'in 2050 yılına kadar içmesuyu problemini de çözeceğiz. İzmirimizin içme suyu sorununu kökünden çözdük..."

ADAYLAR SAHNEYE ÇIKIYOR
AK Parti İzmir milletvekili adayları tanıtım toplantısı bugün saat 15.30'da Kaya Otel'de yapılacak. İzmir'den milletvekili adayı olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da tanıtım toplantısında yer alacak. Eroğlu yarın da milletvekili adayları ile kahvaltıda bir araya geldikten sonra Karabağlar, Buca, Konak ve Gaziemir ilçe teşkilatlarını ziyaret edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanıtımda ilk hamle Twitter'dan geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN