Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Eroğlu'ndan İzmir'e 466 proje

Aday tanıtım toplantısına geldiği İzmir'de coşkuyla karşılanan Veysel Eroğlu, kent için 466 projeyi hayata geçireceklerini, teşkilatın desteği ile destan yazacaklarına inandığını dile getirdi

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Bakan Eroğlu'ndan İzmir'e 466 proje
AK Parti 'nin İzmir milletvekili adaylarını tanıtmak üzere Balçova Kaya Termal Otel'de düzenlediği organizasyona, 1'nci bölge birinci sıra adayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun 466 proje sözü damgasını vurdu. Coşkuyla karşılandığı Adnan Menderes Havalimanı'nda, otobüs üzerinden konuşan Veysel Eroğlu, "Hiçbir fark gözetmeksizin bütün İzmirlilere hizmetkar olacağız. İzmir'i geleceğe taşıyacağız" dedi. Eroğlu'nu havalimanında Binali Yıldırım ve AK Parti İzmir Milletvekili adayları da yalnız bırakmadı. Tanıtımın yapıldığı salonda da coşkuyla karşılanan Eroğlu, "Askerliğimi yaptığım bu şehirde inşallah hizmetlere devam edeceğim. Sayın Başbakan gelince size çok büyük bir müjde verecek. Ege Bölgesi kalkınma projesi. Sayısız projeler var. Allah nasip ederse 466 tane projeyi gerçekleştirmenin sözünü veriyoruz. Biz sözünün eri bir Hükümetiz. Laf değil iş üretiyoruz. İzmir'de destan yazmaya hazır mıyız?" dedi.

OKTAY VURAL'A CEVAP

Törende konuşan Binali Yıldırım da "Benden sonra AK Parti, en icracı bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nu İzmir'e gönderdi. Değerli Bakanımız ve bütün adaylarımız İzmir'in bundan böyle daha da ileriye gitmesi ve yerel yönetimdeki kayıplarının telafisi için var gücümüzle çalışacağız" dedi. MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural'ın "İzmir'e Veysel hocayı gönderdiler ne olacak. Binali Yıldırım'ı gönderdiler. Birini sildik bir tanesi kaldı" şeklindeki sözlerine cevap veren Yıldırım, "2011 öncesi 4 milletvekili vardı şimdi 2 milletvekilini zor çıkardılar. Kimin ne kadar gücü varsa 7 Haziran'da ortaya çıkacak. AK Parti'den millet korkmuyor. İsterseniz Genel Başkanınızı getirin. AK Parti gümbür gümbür emin adımlarla geliyor. Şimdi zaman İzmir'de bunlara ders verme zamanıdır" dedi.

LİSTE İZMİR MOZAİĞİ

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican listelerinde İzmir mozaiğini oluşturduklarını dile getirerek, "İzmir halkı inanıyorum ki bu mozaikte kendi denklemini bulacak" diye konuştu. Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Nükhet Hotar, yola çıktıklarında İzmir'de 350 bin olan oylarını 1 milyona çıkardıklarını hatırlattı. Adaylardan Hüseyin Kocabıyık, şanla şerefle dolu ilk yarının tamamlandığına vurgu yaparak, "7 Haziran'la birlikte ikinci yarıya başlıyoruz. İkinci yarı da inanıyorum ki şanla şerefle başarılarla devam edecek" diye konuştu.

CEYHUN'DAN İTİRAF

1'nci bölge 5. sıra milletvekili adayı Ozan Ceyhun, "Ben size bir şey itiraf edeceğim" diye başladığı konuşmasını "2002'de AK Parti iktidara gelmesin diye koşturan Avrupa Milletvekillerinden biriydim. Siz beni ikna ettiniz. Sizler beni kazandınız. Korkulacak şeylerin tam tersi gurur duyulacak şeyler olduğunu gördüm" biçiminde tamamladı. Cemil Şeboy ise kavga etmeye değil, hizmet etmeye geldiklerini ifade ederek, "Bugüne kadar İzmirliyi korkuttular. Ancak artık bizler varız. Cumhurbaşkanımızın istediği rakama ulaşacağız" dedi.

DOĞAN GRUBU DEĞİL İZMİRLİLER BELİRLER
2'nci bölge birinci sıra milletvekili adayı İbrahim Turhan, İzmirli olduğunu ve kente hürmet ve muhabbet ile hizmet etmek için geldiğini anlattı. Turhan, "Karşıyaka kalbimde. 21 yıldır Reis'in peşindeyiz. 30 yıldır Davutoğlu Ahmet hocanın peşindeyiz. Biz millete sevdalıyız. Millete hizmet aşkıyla yanıyoruz. 2 İstiklal Savaşı Gazisi'nin torunuyum. Cumhurbaşkanımıza sözümüz var. Milletin oyuyla seçilen Cumhurbaşkanını milletin oyuyla seçilen Başkan yapacağız" diye konuştu. İzmir 2'nci bölge 7. sıra milletvekili adayı Savcı Sayan da geçmişine küfrederek değil, geçmişinden ders alarak geldiğini belirterek, "Doğan grubuna makbul olamadık. Önemli olan İzmirlilere makbul olmak. İzmir milletvekilini Doğan grubu değil, İzmirliler seçer. Ben davanıza inandığım için geldim. 2009'da One Minite olayından sonra Genel Başkan'a yapılan komplodan sonra anladım, bu Türkiye davasıdır" dedi. Kürsüye gelen adaylar Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli, Mehmet Bayındır da millete hizmet için yola çıktıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Eroğlu'ndan İzmir'e 466 proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN