Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yangından kaçırır gibi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş'teki sebze hali, et kombinası ve otobüs terminalinin ilçe belediyesine devrini içeren anlaşmada, ek protokolden sonra ana protokolü de tek taraflı iptal etti

Yangından kaçırır gibi
Ödemiş Belediyesi'nin yapımında 4.2 milyon lira katkı sağladığı sebze hali, et kombinası ve otobüs terminalinin, ilçe belediyesine devrini sağlayan 4 ana protokol, Büyükşehir Belediyesi tarafından tek taraflı iptal edildi. Daha önce yanlışlıkla ek protokolleri iptal ettiği için tesisleri devralamayan Büyükşehir Belediyesi jet kararla ana protokolleri de iptal eme yoluna giderken, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, "Yangından mal kaçırır gibi, yıldırım hızıyla protokollerin iptal edilmesine anlam veremediğini" söyledi. Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce, söz konusu tesislerin Ödemiş Belediyesi'ne devrini öngören protokolü iptal ettiğini duyurmuş, ancak yalnıca ek protokolün iptal edildiği ortaya çıkmıştı. Badem, "Tek taraflı iptal etme hakları yoktu ama 'Biz yaptık oldu' anlayışı devam ediyor. Son protokolü yıldırım hızıyla yangından mal kaçırır gibi hukuk komisyonuna bile göndermeden iptal ettiler. Tesislerle ilgili hukuki süreç devam ediyor" dedi. Başkan Kocaoğlu'nun talimatı ile imzalanan belgelerde "iptal ya da yürürlükten kaldırma" maddelerinin yer almadığı buna rağmen 4 ana protokolün de iptal edildiği kaydedildi.

"MADEM ALACAKTINIZ..."
Protokollerin iptal edilmesiyle 2013 yılında ilçeye inşa edilen yeni garaj, et entegre tesisi ve sebze hali Büyükşehir Belediyesi'nce geri alınırken, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem "Madem tesisleri alacaktınız yasaya rağmen neden 30 Mart'tan sonra ikinci protokolü neden yaptınız? Ben Ödemişlinin kıt imkanlarıyla buraya para harcadım" diyerek tepkisini yineledi. Protokollerin iptal edilmesine karşı dava açtıklarının altını çizen Başkan Badem, "4 protokolü yıldırım hızıyla yangından mal kaçırır gibi hukuk komisyonuna bile göndermeden iptal ettiler. Tek taraflı iptal etme hakları yoktu ama 'Biz yaptık oldu' anlayışı devam ediyor. Hayırlısı bakalım. Geri almak için hukuki sürecimiz devam ediyor. Sonuçta buraya belediyenin kasasından katkı koyduk. Böyle bir sistem olmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangından kaçırır gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN