Dünyanın gözü Karesi'de olacak

Karesi Belediyesi, 1. Altın Ok Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Avrupa Açık Şampiyonası'na hazır durumda. 24-26 Nisan günleri arasında yapılacak şampiyonaya birçok ülkeden takımlar katılacak

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Dünyanın gözü Karesi'de olacak
Balıkesir'de Karesi'nin adını dünyaya duyuracak projelere imza atan Karesi Belediyesi, Kurtdere Güreşleri ve Karesi Deve Güreşleri'nin ardından "1. Altın Ok Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Avrupa Açık Şampiyonası" düzenliyor. 24-25-26 Nisan günlerinde yapılacak olan şampiyona için ilk olarak, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın da rol aldığı 4.5 dakikalık bir tanıtım filmi çekilmişti. Başkan Yılmaz'ın Kara İsa Beyi canlandırdığı tanıtım filmiyle şampiyona Türkiye'ye duyurulmuştu. Ünlü oyuncular Sümer Tilmaç ve Alparslan Özmol'un yer aldığı ikinci tanıtım filminde ise Başkan Yılmaz, şampiyona için davette bulundu.

ATA SPORU YAŞATILACAK

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Karesi Deve Güreşleri'nde muhteşem bir şov ile tanıtımı yapılan şampiyonaya Kırgızistan, İran, Macaristan, Polonya, Mısır, Ermenistan, Fransa, Kore gibi ülkeler ile Balıkesir, Kayseri ve Uşak'tan takımların katılması bekleniyor. Şampiyona ile Ata sporumuz okçuluğun geliştirilmesi, Türk gelenek ve göreneklerin devamının sağlanması, atlı okçuluğun yeni kuşaklara tanıtılması, Karesi'nin tanınırlığını artırılması amaçlanıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın gözü Karesi'de olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN