Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki yeni belediyenin örnek dayanışması

Balıkesir'de 1 yıl önce kurulan Altı Eylül ve Karesi belediyeleri, birbirleriyle dayanışma içinde vatandaşlara en iyi hizmeti sunabilmek için çaba harcıyor

Giriş Tarihi: 22.4.2015
İki yeni belediyenin örnek dayanışması
Altı Eylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Egeli Sabah'a yaptıkları açıklamada, bir sinerji oluşturarak, Balıkesir'e hizmet ettiklerini dile getirdi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kış aylarının çok zor geçtiğini belirterek, "Her yer karla mücadele ekipleri tarafından kazıldı, tuz atıldı. İl Halk Sağlığı ile çok güzel çalışmalar yürüttük. Kültürel değerlerimizi ön plana çıkaracak 15 ayrı etkinlik yaptık. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 16 milyon lira destek istedik. TÜBİTAK'tan Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin Karesi ilçesinde yapılması için Büyükşehir ile protokol imzaladık. Bunların sonuçları da yılın ilk 6 ayında somutlaşacak" şeklinde konuştu.

HANIMIN BİLMİYOR MU?

Balıkesir'in kültürel ve manevi değerlerini gün yüzüne çıkarmayı, dışarıdan gelen rüzgârlara pencerelerini açmayı istediklerini dile getiren Yılmaz, "Değişim rüzgarlarına, kültür değişimine halkı hazırlıyoruz. Benim annem de dışarıda yemek yediğimiz zaman 'hanımın yemek yapmayı bilmiyor mu' diyor. Parası olanların şehirde para harcama kültürünü geliştirmemiz lazım" dedi. Altı Eylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise "sıfırdan belediye kurduklarını" öncelikle eksik personeli tamamladıklarını anlattı. Karesi ile dayanışma içinde hareket ettiklerini dile getiren Kafaoğlu, "İki belediye birlikteyiz. Birbirimize destek oluyoruz. İlçe belediyelerinin bütçeleri çok sınırlı. Diğer 18 ilçemizde daha çok fark ediyor. Gelirleri yarı yarıya düştü. Su, kanalizasyon, hal, otopark hizmetleri Büyükşehir Belediyesi'nde. Çöp toplama, çevre düzenleme, inşaatlara ruhsat verme, çevre ve emlak vergisini toplama, kültürel ve sosyal faaliyetler bize kalıyor" diye konuştu. Kafaoğlu, çevreye duyarlı, katılımcı ve hizmet odaklı belediyecilik yaptıklarını da söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki yeni belediyenin örnek dayanışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN