Türkiye koşuyor İzmir emekliyor

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Türkiye koşuyor İzmir emekliyor

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, İzmir'deki yerel yönetimlerin Hükümet'in hızına ayak uyduramadığını söyledi. Ulema, "Merkezi idare destek olmuyor denilerek, 'beceriksizliğe' bahane üretiliyor" dedi

AK Parti İzmir Milletvekili ve 2. bölge ikinci sıra adayı Nesrin Ulema, İzmir'deki yerel yönetimlerin, Hükümetin hızına ulaşamadığını belirterek, "Türkiye koşar adım ilerlerken, İzmir maalesef yerel yönetimler anlamında emekliyor. Beceriksizlikler de 'hükümet bize yeterince destek olmuyor' şeklinde bir kılıfla örtülmeye çalışılıyor" dedi. Egeli Sabah'ı ziyaret eden Ulema, gündemdeki gelişmelere ve 7 Haziran seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 13 yılda AK Parti hükümetlerince İzmir'e yapılan yatırımlarının karşılığının 26 milyar liralıya ulaştığını bildiren Ulema, "Türkiye koşar adım ilerlerken, İzmir maalesef yerel yönetimler anlamında emekliyor. Şuna da şahit oluyoruz ki Hükümet tarafından İzmir'e yapmak istediğimiz projeler konusunda engellemeyle karşı karşıyayız. Bütün bu beceriksizliklerin bahanesi de 'merkezi idare bize yeterince destek olmuyor' şeklinde bir kılıfla örtülmeye çalışılıyor" diye görüşlerini ifade etti.

BELEDİYE ÇÖZEMEZSE BİZ VARIZ
İzmir'e stat yapmak istediklerini buna karşı 3 ayrı dava açıldığını hatırlatan Ulema, "Ödemiş ve Kiraz'da, bizim belediyelerimizin olduğu ilçelerde CHP'nin ayrımcılık yaptığına şahit oluyoruz. CHP'li belediyeler vatandaşların sorunlarını çözmüyorsa, Yatırım İzleme Koordinasyon Merkezlerimiz kuruldu. Buralara gerekli kaynakları aktarıp Bakanlıklarımız üzerinden bu hizmetleri yapacağız" şeklinde konuştu.

ÇANTADA KEKLİK GÖRÜYORLAR
Ulema, CHP'nin İzmirlinin oyunu çantada keklik gören bir anlayışa sahip olduğunu dile getirerekek, "Bu kadar ideolojik ve radikal isimlerin, dışarıdan gelen isimlerin İzmirliye hizmet getirebileceği inancında değilim. İzmir'in içinden çıkan AK Parti adaylarına teveccühün daha fazla olacağını düşünüyorum. 2011'deki oyun üzerine çıkacağımıza inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği 400 vekil temsiliyetini gerçekleştireceğimizi düşünüyorum" dedi.

HALA MİLLETİ ANLAMADILAR

Ulema, CHP'nin alkışlı reklamına ilişkin de şunları söyledi: "Gerçekten hala bu milleti çözemeyen, milletin fotoğrafını iyi çekemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Alkışlı reklam bunu gösteriyor. 2. Bölge, ikinci sırada benim tam karşımda olan Kılıçdaroğlu kendi sözüyle ile milleti arasına noter koydu. Kendi sözüne bile güvenemeyen bir genel başkan ile karşı karşıyayız."

PARALEL iLE MÜCADELE

Devlet içinde devlet olmaya çalışan Paralel Yapı ile millet iradesi üzerinde söz sahibi olmaya çalışan her türlü yapıyla mücadelenin devam edeceğini kaydeden Ulema, "Gidip özellikle teyzeler ablalar ya da ağabeyler kapıları çalıp AK Parti'ye değil de MHP'ye, CHP'ye ve hatta ve hatta HDP'ye oy verin dediği bölgeler var ülkemizde. Biz şu soruyu sormalarını istiyoruz. Baş örtüsü ile ilgili sorunu Türkiye gündeminden kaldıran ve tartışmasız şekilde herkesin evet dediği bir ortamı sağlayan bir parti yerine nasıl MHP, ülkeyi bölmek isteyen PKK ile dirsek dirseğe hareket eden HDP'ye nasıl oy verirsiniz diye biz de kapı kapı gezerek anlatacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye koşuyor İzmir emekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN