Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir için birlikte çalışmaya hazırız

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, Hükümet ile sıcak ilişkiler geliştirmesi gerektiğini belirten Kocabıyık, bir niyet beyanı gelirse, her türlü desteğe hazır olduklarını dile getirdi

Giriş Tarihi: 23.4.2015
İzmir için birlikte çalışmaya hazırız
AK Parti İzmir 1'nci bölge 4. sıra milletvekili adayı Hüseyin Kocabıyık, "Üzerine titrediğimiz sevgilimiz" diye tanımladığı İzmir'e hizmet noktasında Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, Hükümet ile sıcak ilişkiler geliştirmesi gerektiğini söyledi. Egeli Sabah'ı ziyaret eden Kocabıyık, İzmir ile ilgili olağanüstü projelerinin olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi: "Binali Bey'in başlattığı 35 proje var. Bu projelerin bir kısmı hızla devam ediyor. Hepsinin tamamlanması için yeni dönemde çaba sarf edeceğiz. Aziz Kocaoğlu'na baskı yapacağız. 'Gelin bu Binali Yıldırım'ın projelerini birlikte hayata geçirelim. Kompleks yapmayın. Siz bu projelere sahip çıkın. Biz de Ankara'da estekleyelim' diyeceğiz. 1. sıra adayımız Veysel Eroğlu çok değerli bir mühendistir. Çok başarılı bir Bakan'dır. Onun İzmir'e getirdiği 2019'a kadar devam edecek olan 466 proje vardır. Bu projelerin içerisinde onlarca baraj, onlarca sulama kanalı, onlarca içme suyu projesi, milyonlarca ağaç dikme projesi, yeni ormanların kurulma projesi, milli parklar, rekreasyon alanları ve saymakla bitiremeyeceğimiz çok sayıda projesi var."

YENİ BİR DÖNEM BAŞLAMALI

Kocabıyık, AK Parti'nin hükümet olacağının görüldüğünü dile getirerek, "Samimi düşüncem şu; Hükümet ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki yanlış anlamalar, kırgınlıklar ve geçimsizlik ortadan kalkmalıdır. Başkan Aziz Kocaoğlu yaşını başını almış tecrübeli bir yöneticidir. Bir an önce hükümet ile sıcak ilişkiler geliştirmelidir. Yeni bir işbirliği dönemi başlatmalıdır. Bu seçim buna vesile olmalıdır. O yüzden havayı sertleştirecek söylem ve suçlamalardan herkes özenle kaçınmalıdır. Şayet Aziz Kocaoğlu ve Büyükşehir yönetimi bu konuda niyet beyanında bulunursa biz AK Partili siyasetçiler olarak elimizden gelen her türlü yardımı katkıyı yaparız" dedi.

İZMİR SEVGİLİMİZ
İzmirlilerin AK Parti'nin 13 yıllık iktidar dönemini başarılı bulduğunu dile getiren Kocabıyık, "Ama sorunları olan, Hükümeti eleştiren insanlar da var. Bunlarla diyaloglarımız saygı ve sevgi içerisinde yürüyor. Çok başarılı bir seçim kampanyası sürdürüyoruz. İzmir üzerine titrediğimiz sevgilimizdir. Ve hep öyle kalacaktır. Bir sevgiliye nasıl davranılması gerekiyorsa İzmir'e de öyle davranıyoruz" diye konuştu. Kocabıyık, AK Parti siyasetinin kavgaya, kutuplaşmaya, gerginliğe dayalı olmadığını ifade etti. İzmir'in sorunlarını Ankara'ya en güçlü şekilde taşımaları gerektiğini vurgulayarak, "Herkesin söyleyeceği kötü söz, ağır eleştiri olabilir. Ama bunun İzmir'e de Türkiye'ye de faydası yok" diye görüş belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir için birlikte çalışmaya hazırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN