Alevi canlar, sol gömleği çıkarmalı

Alevilerin sıkıntılarına muhalefette değil iktidarda çözüm bulabileceğini belirten AK Parti İzmir Milletvekili adayı Durmuş Boztuğ, "Alevi canlara sesleniyorum. Gelin sol gömleği çıkaralım" dedi

Giriş Tarihi: 28.4.2015
Alevi canlar, sol gömleği çıkarmalı
Tunceli Üniversitesi Rektörlüğü yaptığı dönemdeki sıra dışı uygulamalarıyla dikkat çeken, ardından siyasete giren ve AK Parti'den İzmir milletvekili adayı olan Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, İzmirlileri "Olgunlaşmış, sosyal dünya görüşü gelişmiş insanlar" diye tanımlarken, altyapı bakımından kentte eksikliklerin göze çarptığını söyledi. Milletvekili adayı Esra Aladağ ile Egeli Sabah'ı ziyaret eden Boztuğ, İzmir'de yoğun bir seçim çalışması temposuna girdiklerini anlattı. İzmir'de istedikleri sonucu alacaklarına inandığını, Alevi vatandaşlardan çok umutlu olduğunu dile getiren Boztuğ, "Alevi canlara kendimizi anlatacağız. İlk aday tanıtım toplantısında şöyle haykırdım. 'Gelin canlar AK Parti ile bir olalım. Gelin canlar AK Parti ile birlikte yeni kurulacak Yeni Türkiye'nin farklı bir deseni olalım" diye konuştu. Alevilerin muhalefete itildiğini belirten Boztuğ, "Ancak muhalefet çözüm makamı değil. Alevi canlara sesleniyorum. 7 Haziran'da icraat makamı olan hükümette yer alarak sıkıntılarımıza çözüm arayalım. AK Parti iktidarı adı altında Alevi canlara çözüm öneriyorum. 1960 yılında toplum mühendisleri tarafından sol gömlek giydirilip Demokrat Parti'den koparılıp muhalefete itildikten sonra bu sorunlara çözüm arıyorlar" dedi.

ÇOK KÜLTÜRLÜ TOPLUM
Bizleri kandırıp başımıza vura vura düşman etmek isteyen, ülkemizde kaos karmaşa yaşatmak isteyenlere kendimizi kullandırtmayalım' diye bir seslenişim olmuştu. Onu şimdi daha ayrıntılara inerek seçmenimize anlatıyoruz. Alevi kardeşlerimizin birçoğundan umutluyum. Bazılarının kuşkuları var. Kuşkuları gidermek için elimden gelini yapıyorum" dedi. Boztuğ, AK Parti ile birlikte 2002'den sonra ekonomik ve siyasal istikrar ortamında çok kültürlülüğün, ana dil farklılıklarının, etnik köken farklılıklarının, inanç ve mezhep farklılıklarının tadına vardıklarını kaydederek., "Bunu devam ettirelim. Çünkü bu farklılıklarımızı zenginlik, birbirimizi anlama dinleme olarak değerlendiriyoruz. Dil, edebiyat, inanç, kültür zenginliği olarak görüyoruz. Ne mutlu ki bize ki çok kültürlü bir toplumuz. 7 Haziran 2015'ten sonra 77 milyon insan olarak Türk, Kürt, Alevi uzlaşmasıyla AK Parti şemsiyesi altında Yeni Türkiye'yi hayata geçirelim" diye konuştu. "İzmir'i nasıl buldunuz?" sorusuna Boztuğ, şöyle cevap verdi: "İzmir ülkemizde Cumhuriyetten sonra endüstrileşen, sanayileşen, gelişen en modern şehirlerimizin başında geliyor. Ancak İzmir'de yollarda çok çukur var. Atıkların iyi yönetilmediğini görüyorum. İnsan davranışı bakımından beklediğim İzmir'i buldum. Olgunlaşmış, sosyal dünya görüşü gelişmiş, medeni, uygar İzmir. Altyapı, üst yapı, binaların durumu bakımından beklediğim düzeyde bir gelişmişlik yok. 2015'e yakıştıramadığım uygulamalar var. İzmir'de bazı ilçelerimizin biyolojik arıtma tesisi tam kapasite çalışmıyor. Evsel katı atıkların deponi alanları tam çalışmıyor. Bunların çoktan çözülmesi gerekiyordu. Doğu ve güneydoğuda bazı alanlarda hizmet kalitesi İzmir'den daha iyi."

PROBLEMLERİ ÇÖZECEĞİZ
Boztuğ, Çiğli Belediyesi tarafından mühürlenen cemevi ile ilgili soru üzerine "Orada bir gerginlik yaşanmış. Her iki kesim de Alevi kardeşlerimiz. O derinlik daha da derinleşsin gayretinde değilim. Alevi kardeşlerimiz bana teveccüh gösterirlerse orada Alevi canlarla konuşup uzlaşmayla bu probleme çözüm bulacağıma inanıyorum. Bunlar şöyle haksızdı demekten imtina ederim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alevi canlar, sol gömleği çıkarmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN