Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BASEK yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor

BASEK Başkanı Op. Dr. Özer Gürbüz, eğitim kurumlarında sağlık havacılık, denizcilik, raylı sistem, enerji, turizm ve adalet alanlarında lise eğitimi vererek ortaöğretim hakkını kaybetmiş ya da ara vermiş öğrenciler için yeni fırsatlar sunmaya devam ettiğini söyledi

Giriş Tarihi: 28.4.2015
BASEK yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor
BASEK (Batı Anadolu Sağlık ve Eğitim Kurumları) eğitim alanda yatırımlarını çeşitlendirerek devam ediyor. Batı Anadolu Koleji ve Batı Anadolu Bilim ve Teknik Liseleri ile anaokulundan üniversiteye kadar kesintisiz bir eğitim zinciri oluşturan BASEK, özellikle mesleki ve teknik eğitimde Türkiye'nin en büyük eğitim kurumlarından biri konumunda. BASEK Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Özer Gürbüz, BASEK'in sağlık havacılık, denizcilik, raylı sistem, enerji, turizm ve adalet alanlarında lise eğitimi vererek ortaöğretim hakkını kaybetmiş ya da ara vermiş öğrenciler için yeni fırsatlar sunmaya devam ettiğini söyledi. BASEK Akademi'nin Batı Anadolu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ile liseyi bitirememiş veya liseyi bitirmiş olmasına rağmen üniversiteyi kazanamamış, iş bulamamış olan gençlerin hem meslek sahibi olmalarına hem de iş bulma imkân sağladığını kaydeden Op. Dr. Özer Gürbüz, "BASEK Akademi mevcut meslek edindirme kurslarından farklıdır. Lise mezunu oldukları için kültür dersleri verilmiş olduğundan sadece meslek dersleri verilecek ve hemen uygulamalı staj eğitimlerine geçilecektir. 3-6 aylık dönemlerde mesleki ve teknik eğitimlerini uygulamalı olarak alan gençlerimiz alanlarında kolayca iş bulma imkânına kavuşmuş olacaklardır. Türk gençlerinin mesleki eğitimine önem veren BASEK, ülkemizin kalkınmasının ve gelişmesinin en önemli şartının nitelikli ve eğitimli ara eleman eğitimi olduğunun bilincindedir. Mesleki eğitimle gençlerimiz işsiz kalmaktan kurtulacak ve ülkemizin geleceğinde aktif rol alacaklardır" diye konuştu.

ONLİNE EĞİTİM ŞANSI

BASEK Akademi'de her yaştaki vatandaşın çalışmaya devam ederek mesleki eğitim almalarına imkan sağladığını kaydeden Op. Dr. Gürbüz, şöyle konuştu: "Halen işsiz olan kişiler de BASEK Akademi'de daha kısa sürede mesleki teknik eğitimlerini tam gün eğitim ve uygulamalı stajlarını tamamlayabileceklerdir. BASEK Akademi her yaşta çalışan, çalışmayan ve lise eğitimini tamamlayamayan ya da tamamlayamamış olan ama geçerli bir meslek sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı ve gençlerimizi ömür boyu eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir. Ekonomik şartlar gereği işsiz kalan ya da okulu bırakarak çalışmak zorunda kalan vatandaşlarımız BASEK Akademi'de 3-6 ay yüz yüze eğitim ya da BASEK Online eğitimle bilgisayarlarının başında internet aracılığıyla canlı veya video görüntülü eğitim yöntemiyle mesleki eğitimini alabileceklerdir. Online olarak canlı derslerde internet aracılığıyla sesli ya da yazılı olarak soru sorabilecekler ve cevapları anında alabileceklerdir. Yine boş zamanlarında ve akşam saatlerinde stajlarını tamamlayarak mezun olacaklar ve kendi alanlarında hemen iş bulma imkânına kavuşacaklardır." Op. Dr. Özer Gürbüz, sözlerini şöyle tamamladı; "Eskiden meslek lisesi mezunları, marangozluk, tornacılık, elektrikçilik vs gibi bölümlerden mezun olarak esnaf olabilirken, şimdi sağlık, havacılık, denizcilik ve raylı sistemler gibi alanlarda eğitim alarak büyük endüstrilerin bir parçası olarak büyük hayallere ulaşabilmektedirler. Hangi yaşta olursanız olun, hayat boyu öğrenme programı çerçevesinde hayallerinizi ertelemeyin. Hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsınız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BASEK yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN