Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekol KBB'de hastane ortamında saç ekimi

Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nden Doç. Dr. Fatih Uygur, ameliyathane şartlarında ve steril koşullar altında yapılan saç ekiminin tedavideki başarıyı artırdığını belirtti

Giriş Tarihi: 28.4.2015
Ekol KBB'de hastane ortamında saç ekimi
Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Uygur, yaşlanma, hormonel, çevresel, ya da genetik faktörler nedeniyle yaşanan saç kaybının; kişinin kendi saçı ile tamamlanabildiğini kaydederek, saç ekimi hakkında bilgi verdi. Saç ekiminin bölgesel (lokal) anestezi altında yapılan cerrahi bir işlem olduğunu anlatan Doç. Dr. Uygur, saç ekimi operasyonunun hastane ortamında, ameliyathane şartlarında, steril koşullar altında yapılmasının tedavideki başarıyı arttırdığını dile getirdi. Dünyada ve Türkiye'de saç ekiminde tercih edilen yöntemin Folliculer Unit Ekstraksiyonu (FUE) olduğunu belirten Doç. Dr. Fatih Uygur şöyle devam etti: " Biz de Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Estetik ve Plastik cerrahi kliniğinde bu yöntemi tercih ediyoruz. Saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındığı için bir daha dökülmez. Ekilen saçların büyük bir kısmı ilk 1 aylık periyotta dökülür, 3. ay içerisinde bir daha dökülmemek üzere yeniden çıkmaya başlar. Bu süreç ortalama 6 ay ya da 1 yılı bulabilir."

FUE TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI
FUE tekniğinin hem hekim hem de hasta için oldukça avantajlı olduğunu belirten Doç. Dr. Fatih Uygur şunları söyledi: Operasyon sonrası periyotta ağrı azdır, iyileşme süreci kısadır. Saç kökleri toplanan alanda dikiş ya da kesme işlemi olmaz. Dışarıdan, gözle görülen bir yara izi bırakmaz. Sadece köklerin toplandığı alanda 1mm'den küçük çaplı küçük sıyrıklar oluşur. Bu sıyrıklar birkaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir. İyileşme süreci kısa olduğundan, hasta operasyon sonrası erken periyotta günlük yaşamına dönebilir. Operasyon sonrasında ve onu takip eden günlerde, köklerin alındığı bölgede his kaybı olmaz. FUE tekniği kullanılarak ense bölgesinden toplanan greftler, sadece saç ekiminde değil, kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılabilir. Saçın görünümü, yapısı mevcut saçlarla uyumlu ve doğaldır. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulamak mümkündür. Sağlıklı saç köklerin alınacağı alan yeterli gelmezse, vücut kılları da kullanılabilir. Ancak ensede bulunan saç kökleri hariç, diğer bölgelerdeki kıllar önerilmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekol KBB'de hastane ortamında saç ekimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN