Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüp mide ameliyatı ile yeniden doğdu

22 yaşındaki Ezgi Ardıç, kilolarının artması nedeniyle sorunlarla ve hastalıklarla boğuşuyordu. Tüp mide ameliyatı olan genç kız 120 kilodan 69 kiloya düşünce kaybettiği özgüvenini geri kazandı

Giriş Tarihi: 28.4.2015 ABONE OL
Tüp mide ameliyatı ile yeniden doğdu
Fazla kilolarından şikayetçi olan 22 yaşındaki Ezgi Ardıç, özgüvenine yeniden kavuştu. Aslen Kayserili olan Ezgi Ardıç üniversite son sınıf öğrencisi olduğu dönemlerde fazla kilolarından şikayetçiydi. 120 kilo ve 1 m 69 cm boyunda olduğunu belirten Ezgi Ardıç, "Üniversite son sınıfta okuyordum. Gün geçtikçe kilolarım artmaya başlamıştı. Bu durum benim sosyal yaşantımı olumsuz etkiliyordu. Arkadaşlarımla dışarıya çıkamıyordum. Bir kafede oturamıyordum, kısacası sosyal aktiviteleri olmayan bir gençtim. Hatta yaz aylarında tatile gittiğimizde ve bikini giydiğim zamanlarda plajda herkes bana alaycı bakıyordu. Bu durumdan da oldukça şikayetçiydim" dedi. Bunun yanında sağlık açısından da zor günler geçirdiğini belirten genç kız, "Şeker hastasıydım, kalp sıkışmalarım artmaya başlamıştı ve kısa bir yol yürümem de dahi nefesim sıkışmaya başlıyordu. Bunun üzerine ablamın öğretmen bir arkadaşı sayesinde Op. Dr. Cemal Kara ile tanıştım. Op. Dr. Cemal Kara beni sıkı bir tedavi dönemine aldı ve sonrasında tüp mide ameliyatı olmamı tavsiye etti. Op. Dr. Kara'nın verdiği güven ile tüp mide ameliyatı olmaya karar verdim. 6 ay önce doktorumuz bana tüp mide ameliyatını uyguladı. Son olarak Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nde Op. Dr. Cemal Kara'ya kontrole geldiğimde bana 120 kilodan 69 kiloya düştüğümü, sağlığımın gayet iyi olduğunu ve dolabımdaki eski kıyafetlerimin tamamını atmamı yeni bedenime göre kıyafet almamı söyledi. Ben de gerçekten şu anda kendimi gayet sağlıklı hissediyorum. Kendime bir özgüven geldi. Fiziğimi çok beğeniyorum. Daha önceden aramayan sormayan arkadaşlarım beni aramaya başladı. Şubat atamalarında ise Diyarbakır'a atandım ve şu anda yeni fiziğimle öğretmenlik mesleğimi yapıyorum" diye konuştu.

"HASTALAR ÇEKİNİYOR"
Obez hastalarının bu ameliyatı olmaktan çekindiklerini belirten Op. Dr. Cemal Kara "Tüp mide ameliyatı alanında uzman cerrahlar tarafından yapıldığı takdirde komplikasyon riski safra kesesi ameliyatı kadardır. Günümüzde obezite tedavisinde etkili yöntem cerrahi tekniklerdir. Hastalarımız ameliyat olmadıkları takdirde daha ciddi rahatsızlıklarla karşılaşılabilirler. 22 yaşındaki Ezgi Ardıç da bize güvenerek ameliyat olmuştu ve şu anda mesleğini severek yapıyor. Hayata daha mutlu ve pozitif bakıyor. Bu da bizi mutlu ediyor" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tüp mide ameliyatı ile yeniden doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA