Botoks ve dolgu ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Özel Heraderma Polikliniği uzmanlarından Dr. Sevinç Gündüz, botoks ve dolgu ile ilgili en çok karşılaşılan yanlış algıların doğruları hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 1.5.2015
Botoks ve dolgu ile ilgili doğru bilinen yanlışlar
Özel Heraderma Polikliniği'nden Dr. Sevinç Gündüz , botoks ve dermal dolgular hakkındaki gerçek dışı söylentilerin yol açtığı kafa karışıklıklarının giderilmesinin önem taşıdığını belirtti. Buna göre göre konuya ilişkin yanlış algılar ve doğruları şöyle:
YANLIŞ: Botoks sadece yaşlı insanlara uygulanır.
DOĞRU: Yoğun mimik hareketine sahip kişilerde erken yaşlarda yapılan botoks tedavisi, kırışıklıkların derinleşmesine engel olur.
YANLIŞ: Botoks sadece kozmetik alanda kullanılır.
DOĞRU: Botoks, medikal tedavide geniş bir uygulama alanına sahiptir. Kas spazmları, aşırı terleme, şaşılık, idrar kaçırma, migren gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
YANLIŞ: Botoks ile yüzün şekli değişir.
DOĞRU: Botoksun uygulama aralıkları hekim tarafından belirlenmeli. Aşırı ya da yanlış uygulama istenilen sonucu vermez.
YANLIŞ: Botoksun koltukaltı aşırı terleme tedavisinde etkisi azdır.
DOĞRU: Botoksun koltukaltı aşırı terleme tedavisinde yüzde 83 oranında etki sağladığı FDA tarafından onaylanmıştır. Uygulama, koltukaltı bölgesindeki damar ve lenf bezi paketlerini etkilemez.
YANLIŞ: Dermal dolgu (Hyaluronik Asit) ve Botoks uygulamalarının etkileri aynıdır
DOĞRU: Dermal dolgular ve Botoks birbirinden farklıdır. Önerilen tedavi, bütünsel bir yaklaşımdır. Ayrıca danışanın uygulanan dolgu maddesi hakkında; ürünün adını, FDA onayını ya da klinik araştırmalarını sorma hakkı vardır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Botoks ve dolgu ile ilgili doğru bilinen yanlışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN