CHP katleder biz naklederiz

Çay Deresi Islahı projesi kapsamında bölgedeki ağaçların özel makinelerle başka yere nakledildiğini belirten Başkan Ahmet Edip Uğur, "Biz CHP'li Yalova Belediyesi gibi ağaçları katletmiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 1.5.2015
CHP katleder biz naklederiz
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin Çay Deresi Islahı Projesi çerçevesinde Kaya Avni Sağlıkçı Parkuru'ndaki açılması gereken alanlardaki ağaçlar özel makinelerle sökülüp kökleri de korunarak rekreasyon bölgesinde başka bir yere naklediliyor. İşlemler tek bir ağaç dahi kesilmeden yapılıyor. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı'ndan verilen bilgide, "Şu ana kadar sökülen 10 adet ağaç var. Çalışmalarımızı görselleriyle birlikte çok yakında halkımızla paylaşacağız" denildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, doğayı ve çevreyi nasıl koruduklarının bir defa daha gözler önüne serildiğini ifade etti. Bu konuda yapılabilecek bazı spekülasyonların önüne geçmek için açıklamada bulunan Başkan Ahmet Edip Uğur, "Çay Deresi Islahı Projemizi hayata geçiriyoruz, bunun için gerekli hazırlıklar tamamlanmak üzere, çalışmalara start verdik. Bu kapsamda Kent Estetiği Dairemize bağlı ekipler bölgede bazı ağaçları nakledilmek üzere bu iş için özel aldığımız makinalarla köklerinden söküp başka bir yere naklediyorlar. Bu işlemler sırasında hiçbir tane ağaç kesilmemiştir. Ağaçları nakledip hazırlanan yerlerine dikiyorlar. Biz CHP'li Yalova Belediyesi ve diğer CHP belediyeleri gibi ağaçları katletmiyoruz. Yerinden söküp taşıyor ve aynı şekilde dikiyoruz. CHP katleder, biz ise naklederiz. Çevreyi, doğayı, yeşili koruyan anlayış ile çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz" diye konuştu.

HUZUREVİNE NAKLEDİLDİ
Bir örnek çevrecilik de Torbalı Belediyesi uyguladı. Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid Han tarafından 1887 yılında İzmir'in Torbalı ilçesinde yaptırılan Orhaniye Cami'nin bahçesindeki 10 palmiye ağacından 5'i, ilçe müftülüğünün talebi üzerine belediye ekipleri tarafından sökülüp huzurevinin bahçesine dikildi. Bir süre önce Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilen Torbalı ilçesindeki 127 yaşındaki Orhaniye Camii, yeni görünümüne kavuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP katleder biz naklederiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN