Ege'yi yeniden yorumlamalıyız

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ege'nin tek bir şehir gibi yeniden planlanması gerektiğini, buranın başkentinin İzmir olduğuna da zaten kimsenin itirazının bulunmadığını dile getirdi

Giriş Tarihi: 8.5.2015
Ege'yi yeniden yorumlamalıyız
Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu'nun (BASİFED) ev sahipliğindeki Ortak Platform İş Zirvesi ve Sektör Tanıtım Günleri' nin açılışında konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bizim Ege'yi yeniden yorumlamamız, birlikte tek bir şehir gibi planlamamız lazım" dedi. Horon tepen Karadenizlilerin, halay çeken Güneydoğuluların; zeybek oynayan Egelilerin ortak iş kültürü olmadığını sandığını ifade eden Zeybekci, "Siz tek oynayan zeybeği görmüşsünüz. Siz efeleri, o zeybeği birlikte ve ahenk içinde görseydiniz eğer, bunu söylemeye korkardınız. Aynı tonda bizim o zeybeği oynayacak noktaya gelmemiz lazım. Ben onun için BASİ- FED dendiğinde çok önemsedim. Bizim Ege'yi yeniden yorumlamamız lazım. Birlikte tek bir şehir gibi planlamamız lazım. Kimsenin Ege'nin başkentinin İzmir olduğunun da tartıştığı yok zaten ama İzmir'in de başkent gibi davranması lazım" diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR ZİRVE

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, bir ilki gerçekleştirerek 10 derneğin temsilci ve başkanlarının yer aldığı önemli bir toplantıya imza attıklarını anlattı. İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay da, bölgenin lider ili olan İzmir'de kendilerinin de önemli yatırımları ve iş ortakları bulunduğunu belirterek "Ben de kendimi hemşehriniz sayıyorum" dedi. Kültürpark fuar alanındaki organizasyona İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekilleri İlknur Denizli, Hamza Dağ, Alaattin Yüksel, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile BASİFED'e bağlı oda başkanları katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'yi yeniden yorumlamalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN