Balıkesir'e vizyon ve moral getiren zirve

GYODER'in 7. Gelişen Kentler Zirvesi'ne ev sahipliği yapan Balıkesir "Marmara'nın Yıldızı" sloganıyla yatırımcılara tanıtıldı. Başbakan Yardımcısı Babacan'ın da katıldığı zirve kente heyecan kazandırdı

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Balıkesir'e vizyon ve moral getiren zirve
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin (GYODER) ortaklaşa düzenlediği 7. Gelişen Kentler Zirvesi yatırımcılara yeni bir alan konusunda vizyon getirirken, kente de moral kaynağı oldu. "Zirveden büyük moral çıktı" diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Geniş bir vizyonla kentlerin geleceğe taşınabileceğinin örneğini gösteriyoruz. İddiamız, kaynakların en iyi şekilde değerlendirilmesi için doğru yöntemlerle çalışmaktan kaynaklanıyor. Balıkesir, gelecekte Türkiye'nin yıldızı olacak. Zirve sayesinde bu inancımızı Balıkesir halkı da gördü" görüşünü dile getirdi.

İKİ DENİZE SAHİLİ VAR
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın da katıldığı, kent vizyonu ve potansiyelinin sektör temsilcileriyle buluşturulduğu zirvede Balıkesir'e gelen yatırımcılar hayranlıklarını ifade etti. Uğur, "Marmara'nın yıldızı" sloganıyla yola çıktıklarını, ancak bu toplantıdan sonra hem Ege'ye hem Marmara'ya kıyısı olan, kıymetli bir coğrafyada bulunan Balıkesir'e herkesi davet ettiklerini, karşılık da bulduklarını söyledi. Uğur, "İlk gün yöreyi tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz geziler, konukları etkiledi. Balkonuk'taki toplantıda ise bu aşinalığın etkisiyle bölgemize yatırım hevesini hissettik. Bize daha büyük görevler düşüyor. Biz bunun bilinciyle, bütün yatırımcıları bürokratik engellerle karşılaşmayacaklarının sözünü verdik. Balıkesir'in mevcut kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirip bölgesel kalkınmayı hızlandıracağız. Zirve, Balıkesir'in bu alanda ülke genelinde öncü olmasına katkı sağladı" diye konuştu. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Sayın Ahmet Edip Uğur öncülüğünde Balıkesir Marmara ve Ege'nin yıldızı oldu. İki denize de sahili olan, 28 adası bulunan, dünyanın bütün güzelliklerinin toplandığı bir bölgeyiz. Yeni kurulan Karesi Belediyesi'nin de adını aldığı Karesi Beyliği de bu bölgede var olmuş. Bu bizim için bir avantaj" dedi. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da, zirve sayesinde yatırımcıların Balıkesir'e yatırımın elverişli ve kolay olduğunun görüldüğüne dikkat çekti. Toplantıda Babacan'ın, "Ülke ekonomisi istikrarını korudukça, Balıkesir şahlanacaktır" demesi de iş adamlarına heyecan verdi. Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, İzmit Körfez geçişiyle İstanbul - İzmir Otoyolu, İstanbul - İzmir yüksek hızlı treni, Çanakkale Boğaz Köprüsü gibi mega projelerin kesişimindeki kentin limanlar, turizm destinasyonları, yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla büyük hamlelere açık olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir'e vizyon ve moral getiren zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN