Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oynamayı bilmeyen gelin 'yerim dar' der

Bakan Veysel Eroğlu, Körfez Projesi'nde ÇED raporunun onaylanmaması yüzünden ilerleme kaydedilemediğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun bahane ürettiğini belirtti

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Oynamayı bilmeyen gelin 'yerim dar' der
Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti İzmir milletvekili adayı Veysel Eroğlu, Körfez Projesi'nin 2 yıldan bu yana ÇED raporunun Bakanlıkça çıkarılmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na "Oynamasını bilmeyen gelin yerim dar der" diye karşılık verdi. Bakanı Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican'ı ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İzmir için büyük projeleri, idealleri, hayalleri olduğunu belirtirek şöyle konuştu: "İzmir için kızıl elmamız var. Diğerlerini ise böyle projeleri, güçler ve yapma potansiyelleri yok. İzmir'i büyütecek, dünyanın incisi yapacak heyecan bizde. İzmirli bunu anladı. Bir takım yalan dolanların, yalancının mumu yatsıya kadar sözü gereği anladı. İzmirli bu sefer AK Partiyi İzmir'de de birinci parti yapacaktır. Hükümetimizden önce ulaşımda unutulmuş, kıyıda köşede kalmış bir ildi. İzmir'i ilk defa biz hatırlattık. İzmir'de bölünmüş yol, doğru dürüst havaalanı mı vardı? Ankara'yı İzmir'a bağladık. İstanbul'a yakında bağlanacak. Binali Yıdırım Bakanlığı döneminde İzmir'e büyük yatırımları oldu. KonakTüneli 24 Mayıs'ta bitecek."

TANTANASINI YAPMADIK

Eroğlu, gazetecilerin Aziz Kocaoğlu'nun Körfez'deki sığlaşmayı önlemek ve İzmir limanını derinleştirecek TCDD ile ortak projesinin 2 yıldan bu yana bekledikleri ÇED raporunun çıkmasını sağlaması çağrısını hatırlatması üzerine, "Buna şube müdürüm cevap verir. İsterseniz İstanbul'da körfez temizliği yapan müsteşar yardımcım var. Ona söyleyeyim yanıt versin. Bizim muhatabımız Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu bir şey söylüyorsa hemen söylerim" dedi. Eroğlu daha sonra İstanbul Haliç'i nasıl temizlediklerini anlattı. Haliç'in temizliğini devletin değil İSKİ'nin yaptığını belirten Eroğlu, "Sessiz sedasız bitirdik. Tantasını bile yapmadık. Yok şöyle, yok böyle! Oynamasını bilmeyen gelin 'Yerim dar' der" dedi. İzmir'e 466 proje ile geldiklerini, Binali Yıldırım'ın sözünü verdiği devam eden 35 projeyle birlikte 501 proje gerçekleştirieceklerini dile getiren Eroğlu, İzmir'de yılın 12 ayı turizm yapılacak hale getireceklerini de söyledi. İzmir'de merkezde ve ilçelerde hiçbir su sorunu kalmayacağını, açtıkları ve açacakaları barajlarla bunu sağlayacaklarını belirten Eroğlu, Karaburun barajı temelini atacaklarını, Çeşme'de yapacakları arıtma tesisiyle çeşmelerden memba suyu akacağını söyledi. İzmililer'e yıllardan bu yana muhalefet tarafından korku politikası uygulandığını, "Yaşam tarzınıza karışacaklar" diye propoganda yapıldığıni belirten Eroğlu "Böyle bir düşüncemiz olmadı 12-13 yıldır görüldü. Sayın Cumhurbakanı daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'yken görüldü. Üstelik biz azınlıkları zenginlik gören anlayışa sahibiz. İlk defa Alevileri kucaklayan biziz ya! İlk defa Romanları hatırlayarak kucaklayan biziz. Öyle şey olur mu? 78 milyon vatandaş eşittir. İsteyen istediği şekilde düşüncesini söyler, istediği şekilde giyinir, gezer. Biz bunun için mücadele ettik" diye görüşlerini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oynamayı bilmeyen gelin 'yerim dar' der
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN