Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LIfe Bornova görücüye çıktı

Folkart Yapı, yüzde 72'si yeşil alan olan Life Bornova projesini hayata geçiriyor. Mesut Sancak "ulaşılabilir lüks" sloganıyla gelecek 1 yıl içinde İzmir'e 1 milyar liralık daha yatırım hedeflediklerini bildirdi

LIfe Bornova görücüye çıktı
İzmir'e şimdiye kadar 900 milyon lira yatırım yapan Folkart, bu kez 250 milyon liralık Life Bornova projesiyle adından söz ettirecek. Projenin tanıtım ofisinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, 4 milyonluk İzmir'de "A-plus" konutun yok denecek kadar az olduğunu gördüklerini ve Folkart'ın bu tespitin sonucunda ortaya çıktığını kaydetti. İzmir'de yıkılması gereken depreme dayanıksız 315 bin yapı bulunduğuna dikkat çeken Sancak, "Bu da kentsel dönüşümde İzmir'i önemli aktörlerden biri yapıyor. İzmir bu konuda aç. Bu açığı biz kapatmaya hazırız. Ayıca İzmirİstanbul Otoyolu da bitmek üzere. İstanbul doldu taşıyor. Kendine benzeyen en yakın yer İzmir. Bu nedenle otoyolun bitmesiyle İzmir'e önemli bir akın olacak. Bir İstanbullu 3.5 saatte Çeşme'de denize girebilecek" dedi.

YABANCILARA TANITILACAK

Yeni başlayacak projelerde uluslararası tanıtımı planladıklarını belirten Sancak, "İzmir'in tanınmaya ihtiyacı var. 'İzmir yatırım yapılacak yer değil' gibi bir algı var. Bunun doğru olmadığını anlatmalıyız. Ama maalesef bu konuda bir eksiğimiz var ve İzmir dışarıdan öcü gibi gözüküyor. Biz artık 'gelin İzmir'de yatırım yapın" diye yabancılara da gidip anlatacağız" ifadelerini kullandı. Genel Müdür Yardımcısı Ayetullah Mutlu da Life Bornova'nın geniş yeşil alanlar, teras ve ağaçlar barındırdığını anlatarak, "Yapılarımızın altında 4 bin adet çimentodan oluşturulmuş kolonlar var. Bunların altında da 850 adet 100 metre derinliğine inen 30 santim kalınlığında kazıklar var. Bunlar da yapının statiğini depremlere karşı oldukça dayanıklı hale getirdi. Maketi dahi dünyanın önde gelen firmalarına yaptırdık" dedi. 830 daire ve çarşıdan oluşacak Folkart Life Bornova Projesi'nde 38 ila 255 metrekare arasında değişen, balkonlu ya da balkonsuz 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1'den oluşan farklı daire seçenekleri bulunuyor. 24 ayda teslim edilecek olan projenin yüzde 72'si de yeşil alanlardan oluşuyor. Toplam 25 bin metrekareden oluşan proje alanının 18 bin metrekaresinde meyve ağaçları, limon, serviler ve fıstık çamları bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LIfe Bornova görücüye çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN