Müjdelerle geldi

Uşak mitinginde vatandaşlara seslenen Başbakan Davutoğlu, üç vekil istedi. Müjdeler de veren Davutoğlu, "Uşak, Ankara-İzmir arasında hem otoyolun hem de hızlı trenin merkezi olacak" dedi

Giriş Tarihi: 14.5.2015
Müjdelerle geldi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim çalışmaları kapsamında 31'inci il mitingini Uşak'ta yaptı. Bir Eylül Şehir Stadyum'unda helikopter ile gelen Başbakan Davutoğlu'nu Uşak Valisi Seddar Yavuz, Garnizon Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ile diğer ilgililer karşıladı. Başbakan Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Uşak'a geldi.

200 YATAKLI HASTANE SÖZÜ
Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler, daha sonra kent meydanındaki miting alanına geçti. Binlerce kişinin katıldığı miting alanında konuşan Davutoğlu, kent meydanında önemli mesajlar verdi. Konuşmasında Uşaklılardan 7 Haziran seçimlerinde 3 milletvekili sözü isteyen Başbakan Davutoğlu, müjdeli haberler verdi. Yeni bir Uşak şehir merkezi kuracaklarını belirten Davutoğlu, "Kentte, yeni 200 yataklı hastane yapacağız. Uşak, Ankara- İzmir arasında hem otoyolun hem hızlı trenin merkezi olacak. Türkiye'de en büyük sanayiden kentsel dönüşümü Uşak'ta yapacağız. Tabakhaneden yeni bir Uşak şehir merkezi kuruyoruz. 2016 yılı sonunda bunu teslim edeceğiz. Ankaraİzmir otoyolu Uşak'ın ara istasyon olmasını sağlayacak. Uşak bu otoyol ve hızlı trenin merkez üssü olacak" dedi. Milletvekili seçimlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Siz varsanız ister üçgen,ister daire olsun bizi durduramazlar. Öyle tarihi bir aşamadayız ki sadece bir parti seçilmeyecek aslında Türkiye'nin kaderi Ortadoğu, Orta Asya'nın kaderini belirleyeceksiniz" diye konuştu.

BUGÜN AYDIN'DA
AK Parti Aydın Milletvekili adayı Zeynep Karahan Uslu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün Aydın'a müjdelerle geleceğini söyledi. Başbakan Davutoğlu, bugün saat 16.00'da Efeler ilçesi İstasyon Meydanı'nda mitingde Aydınlılara seslenecek. Aydın'da Başbakan Davutoğlu'nu büyük bir coşkuyla karşılayacaklarını dile getiren Uslu, "Sayın Başbakanımız Davutoğlu bugün Aydın mitingine geliyor. Aydın halkımızın meydanda olmaya çağırıyorum. Büyük Türkiye, Yeni Türkiye ve Yeni Aydın için Sayın Başbakanımızın Aydın'a vereceği çok önemli müjdeler olacak. Bu müjdeleri Aydın halkıyla paylaşmanın heyecanını ve mutluluğunu birlikte yaşamak istiyoruz. Bütün Aydın halkını mitinge davet ediyorum. Müjdeler şimdiden Aydın'a hayırlı olsun" dedi.

BAŞBAKANLIK OFİSİ KONAK'TA AÇILIYOR
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Mayıs'ta miting için geleceği İzmir'de Büyükşehir Belediye Sarayı'nın hemen yanındaki Merkez Bankası binasında hazırlanan Başbakanlık Ofisi'ni hizmete açacak. Başbakan Davutoğlu, 23 Mayıs Cumartesi akşamı geleceği İzmir'de Kaya Termal Otel'de sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ve işadamları ile yemek yiyecek. Başbakan, 24 Mayıs'ta saat 11.00'da İzmir Büyükşehir Belediye Sarayı'nın hemen karşısındaki Merkez Bankası'nın iki katında oluşturulan Başbakanlık Ofisi'nin açılışını yapacak. Merkez Bankası, seçimden sonra bu binadan taşınacak. Başbakan Davutoğlu, aynı gün Manisa mitingini gerçekleştirip, İzmir'e dönecek ve Gündoğdu Meydanı'nda İzmirliler'e seslenecek. Davutoğlu mitingin ardından İzmir'den ayrılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müjdelerle geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN