Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege Bölgesi'ne özel projeler

Hafta içinde Ege Bölgesi'ndeki üç kentte miting yapan Başbakan Davutoğlu'nun özellikle üretim ve yatırım konusundaki müjdeleri Denizli, Aydın ve Muğla'da heyecanla karşılandı

Giriş Tarihi: 16.5.2015
Ege Bölgesi'ne özel projeler
Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen haftanın büyük bölümünü Ege'de geçirirken, bölgenin kalkınmasına yönelik hazırlanan projeleri açıkladı. Denizli, Aydın ve Muğla'da miting yaparak vatandaşlara hitap eden Davutoğlu'nun Nazilli ilçesini ziyaretinde MHP'li belediye başkanı Haluk Alıcık tarafından mehter takımı ile karşılanması akıllarda kalan renkli görüntülerden birisi oldu. Davutoğlu Denizli'de bin yataklı şehir hastanesi, Karahayıt bölgesine 100 yataklı fizik tedavi merkezi, İzmir Antalya hızlı treni, İzmir Aydın Denizli Antalya hızlı tren sisteminin kurulması. Hambat Ovası'nın sulu tarıma geçirilmesi, 22 antik kenti barındıran Denizli dünyanın ve Türkiye'nin arkeolojik turizm merkezinin yapılması projesi, jeotermal alanda ve jeotermal turizmde de kentin önünün açılması, organize sanayi bölgelerinin ihtisaslaştırılması ve son olarak da ikinci üniversite kurulması müjdesi verdi. AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin, AK Parti iktidarlarında Denizli'ye yatırım yağdığını söyledi. Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, "Başbakanımızın müjdeleri bizleri heyecanlandırmıştır. Denizli bu projelerle daha ileriye gidecektir" dedi. Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ise "Denizli artık bu türlü yatırımlardan nasibini alabilmeli. Başbakanın sözleri bizim için önemli bir beklentiyi de beraberinde getirmiş oldu. Takdirle karşılıyorum" diye görüş belirtti. Davutoğlu Aydınlılara incire ihracat desteği, hızlı tren, otoyol, şehir hastanesi, yeni adliye sarayı sözü verdi. Başbakan Davutoğlu, DP'nin iktidara gelişinin 65. yıl dönümünde Yassıada'da Adnan Menderes Demokrasi ve Özgürlük Adaları projesinin temelini attı. Davutoğlu, "İncire ihracat desteği vermeye başlıyoruz. Aydın'a 12.3 milyar lira yatırım yaptık. Üniversite öğrenci sayısı 4 binden 41 bine çıktı. Aydın'da nitelikle yatak sayısı 134'tü şimdi bin 31, 114 kilometre olan bölünmüş yolu 334 kilometreye çıkardık. 5 yeni organize sanayi bölgesi daha yapıyoruz. Halkımız yüksek hızlı trenlerle tanıştı. İstanbul İzmir hattı Aydın'a uzatılacak. İzmir, Aydın, Denizli, Burdur ve Antalya otobanını yapacağız ve Aydın kavşak noktası olacak. Aydın'ı Bodrum havaalanına bağlayacak 34 kilometrelik yolu yatırıma aldık. 800 yatak kapasiteli şehir hastanesini 2019'da açacağız" diye projelerini sıraladı.

'MUĞLA'DA 3'E KATLADIK'
AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Muğla mitingindeki kalabalığın, 2 gün önce aynı alanda miting yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun topladığı kalabalığı 3'e katladığını söyledi. "Sayın Başbakamınız'a olağanüstü ilgi vardı" diyen AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, "Emniyet Teşkilatı ve Başbakanlık Güvenlik Birimi'nden aldığımız bilgiye göre, alanda 20 binden fazla insan vardı. Muğla'yı 40 yıldır CHP yönetiyor. Daha 2 gün önce Kılıçdaroğlu'nun aynı alanda yaptığı mitinge 7- 8 bin kişi katıldığı göz önüne alınırsa, bu kalabalığın önemi daha iyi anlaşılır. Muğla AK Parti'yi ve Başbakanımızı bağrına bastı" dedi. Küreci, Davutoğlu'nun 2. etap TOKİ Evleri, fakülteler, 2. Göcek Tüneli'nden ücretsiz geçiş gibi müjdeler verdiğini de hatırlatarak, "Kendisi '1 saat konuşacaktım ama coşkulu kalabalığı göründe daha fazla konuştum' diyerek teşekkür etti. Biz de Muğlalılara teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

MEHTER TAKIMI KARŞILADI
Nazilli ilçesini de ziyaret eden Davutoğlu, MHP'li Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından Mehter takımı ile karşılandı. 35 şehrin yanı sıra aralarında Nazilli'nin de bulunduğu iki ilçede miting yaptığını ifade eden Başbakan Davutoğlu, gecenin geç saatleri olmasına rağmen vatandaşların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege Bölgesi'ne özel projeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN