Geleceğimiz oylanacak

Giriş Tarihi: 16.5.2015
Geleceğimiz oylanacak

Egeli Sabah'ı ziyaret eden Nükhet Hotar, seçim öncesi kararsızların oylarının çok önemli olduğunu belirtti, "7 Haziran'da Türkiye'nin geleceği oylanacak. Bunu anlatıyoruz" dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcı ve İzmir Milletvekili adayı Nükhet Hotar, genel seçimler öncesi AK Parti'nin seçim çalışmaları ve İzmir'de izlediği seçim politikalarına yönelik samimi açıklamalar yaptı. Egeli Sabah'ı ziyaret eden Hotar, "İzmir için daha çok çalışıp kendimizi daha iyi anlatıyoruz. İzmirliler bizi tanıdıkça onlara daha sempatik geliyoruz. Bu seçimleri diğer seçimler ile karıştırmamak lazım. Türkiye'nin geleceğinin oylanacağı bir seçim olacak" dedi. İzmir CHP'nin kalesi gibi kavramları kabul etmediğini söyleyen Hotar, "Çalışmalarımızı çok medeni güler yüzlü insanların olduğu ortamlarda götürüyoruz. Partimiz ile ilgili öz eleştiri yapmak gerekirse İzmir'e karşı savım şu; 'Hem güvenecekler hem de oy verecekler.' İzmirliler, bizleri tanıdıkça sorularının cevaplarını alıyor. Daha sonra da inşallah biz de onların oylarını almayı umuyoruz" dedi. Seçimlerde kararsızların oylarının önemli olduğunu belirten Hotar, "Kararsızlara yönelik yapacağımız çalışmalar çok önemli. Oran da sayı da vermek istemiyoruz. Biz bir önceki seçimde aldığımız oy oranını artırmak istiyoruz. En son Gaziemir'de muhtar ve STK'lar ile bir araya geldik. Belediyelerin yapması gereken hizmetleri bizden istediler. Ben de, ya bu söylemleri değiştirin ya da alışkanlıklarınızı değiştirerek belediyelerinizi değiştirin dedim" diye belirtti.

YALANCI ÇOBAN OLDULAR

AK Parti'ye karşı tüm partilerin birleştiğini belirten Hotar, "Partiler 12 Eylül'de boğaz boğazayken şimdi bize karşı kol kola hale geldi. Onların hayal bile edemediklerini yaptığımızı görüyoruz. Sanki bir anda sihirli bir değnek dokundu ve AK Parti'ye karşı birleştiler. Oyunu iyi görmek lazım" dedi. 'Objektif siyaset yapmak istiyoruz' diyen Hotar, şöyle devam etti; "Bazı partilerin bize yönelttiği iddialar karşılığını bulamayınca yalancı çoban gibi oluyorlar. İnandırıcılıklarını kaybediyorlar. Kıyamet senaryolarından başladılar. Yok 'Türkiye 2 gün içinde Suriye'ye savaş açıyor' dediler. Yok 'Merkez Bankası battı' dediler. Ekonomimiz güçlü hazinemiz güçlü. Biz kendimizden eminiz. İzmir'de insanlar yerel yönetimlerin halini zaten görüyor. Trafik sıkışıklığını yaşıyor. Çöpü, kokuyu çekiyor. Bunları hatırlatmakta fayda var. Siyasette şöyle bir söylem var. Yerel seçimdeki başarı genel seçimleri, genel seçimlerdeki başarı da yerel seçimleri etkiler. İzmir 3. Büyükşehir dolayısıyla yerel yönetimin uygulamaları da bizim siyaset söylemlerimizde yer alacak" diye konuştu. CHP'ye taşeron konusunda önce kendi belediyenizden başlayın dediklerini hatırlatan Hotar, "Yıllardır, Büyükşehir sizin elinizde. İlk olarak kendi belediyenizde taşeron işçilere kadro verin. Bize örnek olun dedik. Kredi borçlarını sileceğiz dediler. İş Bankası onlarda. İlk olarak oradan başlayın silmeye, bize örnek olun dedik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğimiz oylanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN