Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İktidar değişmeyecek şehirlerin yarışı var

Giriş Tarihi: 18.5.2015
İktidar değişmeyecek şehirlerin yarışı var

Ekonomi Bakanı Zeybekci, 7 Haziran seçimleri sonrasında iktidarın yola devam edeceğini, Denizli'de AK Parti'nin oy oranlarının Türkiye ortalamasının üzerine çıkması için çalışılması gerektiğini söyledi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Çamlık Park Mesirelik alanda çalışanları için düzenlediği pikniğe katıldı. Zeybekci, yaptığı konuşmada, Denizli'nin Ege'nin vizyon kenti olduğunu, hak ettiği değeri aldığını söyledi. Zeybekci, dünyada benzeri bulunmayan Pamukkale'nin, antik şehirlerin ve tekstildeki başarının kentin dünyaya açılan kapısı olduğunu vurguladı. Zeybekci, şunları belirtti: "Bu seçimlerde iktidar değişmeyecek, hükümet değişmeyecek, AK Parti iktidarı devam ediyor. Ama şehirlerin yarışları var. Denizli'nin önünde bir karar var, siyasetin lider şehirlerinden birisi olacak mı? Denizli'de AK Parti oylarının Türkiye ortalaması üzerinde olacak mı, olmayacak mı? Denizli buna karar verecek. Kütahya, Afyonkarahisar, Gaziantep, Erzurum, Rize ve Trabzon'un aldığı oy oranlarını alması lazım. Denizli o lige girmesi gerekiyor. Denizlilerin tekrar o şemsiye altın toplanması gerekiyor. Onun için Denizli'de hizmet destanı yazan benim çalışma arkadaşlarımın bu işe müdahil olması gerekiyor."

TATAR KONUKLAR DENİZLİ'DE

Diğer yandan Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin daveti üzerine beraberindeki heyetle Denizli'ye geldi. Çardak Havaalanında Bakan Zeybekci ve ilgililer tarafından karşılanan Minnihanov, Denizli OSB'ye geçerek, buradaki bazı tekstil firmalarını gezdi, yetkililerden bilgi aldı. Minnihanov gazetecilere yaptığı açıklamada, yılda bir kaç kez Türkiye'ye geldiğini, ülkeler arasında yakın ilişki kurduklarını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti'nde bir çok bölgeyi görme fırsatı sağladığı için Bakan Zeybekci'ye teşekkür ettiğini söyledi. İki ülke arasındaki yakınlaşmanın, işbirliğinden ve yakın temastan kaynaklandığını ifade eden Minnihanov şöyle devam etti: "Türkiye Cumhuriyeti hükumetinin, Tataristan'a göstermiş olduğu özel ilgi çok önemli. Bunu hissediyor ve görüyoruz. Şu anda Tataristan'da yaklaşık 280 ortak Türk- Tatar işletmesi kurulmuş durumda. Ülke geneline bakıldığında en büyük ortak işletmelerin bulunduğu bölgemiz Tataristan sayılıyor. Bizim cumhuriyetimiz içerisinde yatırımların dörtte biri Türk yatırımlarıdır. Ekonomi Bakanı Zeybekci ise son dönemde Rusya Federasyonu ile ekonomik ve ticari anlamda kurulan iyi ilişkilerde Tataristan'ın önemli rol aldığını, bu başarının Cumhurbaşkanına ait olduğuna belirtti. İki ülkenin yakın işbirliği içinde olduğunu ifade eden Zeybekci, Rusya'daki yaklaşık 10 milyar dolarlık Türk yatırımın 2 milyarlık dolarlık kısmının Tataristan'da olduğunu belirtti.

TATARİSTAN'A YATIRIM ÖNERİSİ
Bakan Zeybekci, Türkiye'deki yatırımcılara, dünyanın her yerinde, özellikle kültür coğrafyası olarak gördükleri yakın coğrafyada yatırım önerdiklerini kaydederek, "Türkiye'nin hammadde ve enerji ihtiyaçlarını sürdürülebilir şekilde garanti altına almak, ayrıca Türkiye'nin enerji ihtiyaçlarının bu coğrafyada temini anlamında bunu sağlamak, diğer taraftan Türk ekonomisinin, ihracatının önünde dağıtım ve tüketim kanalları üzerinde de ortak yatırımlar yapmak ve hakimiyet kurmak gibi taleplerimizin en önemli yeri Rusya Federasyonu ve Tataristan'dır. Tataristan ile ticaretimiz artacaktır" diye sözlerini tamamladı.

OSMAN ZOLAN ABLASINI KAYBETTİ
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın Almanya'nın Hannover kentinde yaşayan 53 yaşındaki 3 çocuk annesi ablası Fadime Ütkün vefat etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, dün sabah belediye çalışanlarıyla Çamlık Mesireliği'nde toplantı yaparken, ablasının ölüm haberiyle sarsıldı. Çamlık Mesireliği'ndeki piknikte ablasının vefat haberini alan Zolan, hemen memleketi Tavas ilçesinin Garipköy mahallesine gitti. Çok üzgün olduğunu söyleyen Zolan, "Ablamın yüksek tansiyon rahatsızlığı ve şeker hastalığı vardı. Vefatı da yüksek tansiyona bağlı. Çok üzgünüz, Allah rahmet eylesin. Ablamı, salı ya da çarşamba günü Tavas'ta toprağa vereceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İktidar değişmeyecek şehirlerin yarışı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN