Gençlerin bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı; Ege Bölgesi'nde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Meydanları dolduran gençler, renkli gösteriler sundu

Giriş Tarihi: 20.5.2015
Gençlerin bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ege Bölgesi'nde düzenlenen törenlerle başladı. İzmir'de, Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, Türk bayrağı göndere çekildi. Törende gençler zeybek, ritmik jimnastik, karate, aerobik, wushu, kick-boks, muay thai, step gösterileri sundu. Roman Ateşi Dansı ve Bosna Hersek halk oyunları ekibinin gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı. Kutlama programı sonunda gençler meydanda Türk bayrağı açtı, 10 Yıl Marşı'nı okudu. Ayrıca ilçe belediyeleri de, kendi bölgelerinde konser ve kutlama programları hazırladı. İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Galip Mendi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da bayrağı tutarak marşa eşlik etti.

MANİSA'DA KOLBASTI

Manisa'daki etkinlikler Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman tarafından çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Halk Oyunları gösterisi ardından Otistik Engelliler Dans Grubu kolbastı oynadı, etkinliğe katılan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ile CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'i de oyuna eşlik etti. Çeşitli gösterileri ardından, hafta içerisinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Denizli'de etkinlikler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu'nun Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal arşı'nın okunmasıyla başladı. Valilik önünden kortej yürüyüşüyle geçilen Delikliçınar Meydanı'na devam eden etkinlik İbanoğlu'nun konuşması, gençlerin hazırladığı eskrim, karete, judo, güreş, boks, jimnastik ve badminton gösteri, düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesiyle sona erdi. Uşak'taki törenler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili Hikmet Fidan'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Törene katılan gençler Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu. Öğrenciler, şiir okudu çeşitli gösterileri sergiledi, hafta içinde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlerin bayramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN