Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'i iş dünyası ile yöneteceğiz

Giriş Tarihi: 23.5.2015
İzmir'i iş dünyası ile yöneteceğiz

İTB üyeleriyle buluşan Bakan Eroğlu, İzmir için 26 eylem planı hazırladıklarını söyledi. İş dünyasına seslenen Eroğlu, "Bu yatırımları inceleyip, fikrinizi söyleyin. Bu kenti birlikte şaha kaldıralım" dedi

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili adayı Veysel Eroğlu, önceki akşam İzmir Ticaret Borsası (İTB) üyeleriyle toplatıda buluştu. Gecede konuşan Veysel Eroğlu, "Sizler gibi iş adamları, ticaret temsilcileri ile İzmir'i birlikte yöneteceğiz. 7 Haziran'dan sonra 4 yıl seçim yok. İnşallah o yıllar altın yıllar olacak. İzmir için tarım ve hayvancılık açısından çok önemli. Türkiye'nin en güzel toprakları Ege'de yer alıyor. Bu topraklar için 'adam eksen biter' derler. Ancak burada sulama olmadan verim almak mümkün değil. İzmir'de ne kadar toprak varsa sulayacağız. Ben de İstanbul Teknik Üniversitesi'nde de hocaydım o zaman İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un su sorununu çözmek için beraber çalıştık. İstanbul'dan sonra Türkiye'nin su sorununu bitirmek için çalışıyoruz" dedi. İzmir için 26 eylem planı hazırladıklarını ve bunlarla ilgili iş dünyasının taleplerini beklediklerini aktaran İzmir Milletvekili Eroğlu, "26 eylem planını alın inceleyin. Bununla ilgili ne fikirleriniz ve talepleriniz varsa söyleyin gelin birlikte İzmir'i şaha kaldıralım" diye konuştu. İzmir'de bu projeler için iş dünyasının fikrini önemsediğini vurgulayan Bakan Veysel Eroğlu, "Burada ürün çeşitliliği planlamasını yaparak yakın zamanda dünyanın en önemli sektörü olacak güvenilir gıda sektörünün lideri olacağız. Bunun için sizlere çok büyük iş düşüyor. İnşallah İzmir'i organik ürünlerin üretilmesinde önemli bir merkez yapacağız" dedi.

TABLET DAĞITTI

Dün de çalışmalarını sürdüren Bakan Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ankara'da düzenlenen Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi Tablet Dağıtım Töreni'ne İzmir Kız Lisesi'nden video konferansla bağlandı.Lisede 9. sınıfta eğitim gören 200 öğrenciyi temsilen 10 öğrenciye tablet bilgisayarlarını teslim eden Eroğlu, gençlere seslendi; "Sizler bizim geleceğimizsiniz. Türkiye'nin geleceğinin teminatı sizlersiniz. Sizlerle gurur doyuyoruz. İnşallah sizlere her türlü, en güzel ortamı, en güzel imkanı hazırlamak boynumuzun borcu. Hayırlı olsun. İnşallah güzelliklere vesile olsun" diye konuştu.

ESNAFA SÖZ VERDİ

Bakan Eroğlu, daha sonra İzmir'in Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı ziyaret etti. Kemeraltı esnafının elini sıkan, fotoğraf çektiren, sorunları dinleyen Veysel Eroğlu, kayısı yedi, helva tattı, renkli fotoğraflar verdi. Eroğlu, esnafın sorunlarını çözeceğini ifade etti. Eroğlu'na AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli ve ilçe teşkilatı eşlik etti. Esnaf sık sık sevgi gösterileriyle Bakan Eroğlu'nun önünü kesti. Eroğlu, çocuklarla da birebir ilgilendi. Havra sokağında balıkçıların sorunlarını dinleyen Eroğlu, Yeni Türkiye ile bütün sıkıntıların sona ereceği sözünü verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'i iş dünyası ile yöneteceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN