Türkiye'nin en iyi haber sitesi

STK temsilcileriyle yemekte buluşacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün İzmir'de oda ve borsa başkanları, meslek örgütleri ve iş adamlarının aralarında bulunduğu 900 kişiyle akşam yemeği yiyecek

Giriş Tarihi: 23.5.2015
STK temsilcileriyle yemekte buluşacak
Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, İzmir'de yoğun programlı bir hafta sonu geçirecek. Kocaeli mitinginin ardından helikopterle İzmir'e gelecek olan Başbakan'ın, bu akşam saat 21.00'de İzmir'de olması bekleniyor. Başbakan Davutoğlu, Swissotel Büyük Efes'in bahçesinde, aralarında oda ve borsa başkanları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin bulunduğu yaklaşık 900 kişinin katılacağı akşam yemeğinde konuşma yapacak. Davutoğlu, geceyi otelde geçirecek. Sabah İzmir'den ayrılıp, Manisa'ya gidecek olan Başbakan Davutoğlu, saat 12.00'de Manisalılara seslenecek. Başbakan Davutoğlu, yarın saat 16.00'da ise Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda İzmir mitingini gerçekleştirecek. Davutoğlu, mitingin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi binasının karşısındaki Merkez Bankası'nın iki katında düzenlenen Başbakanlık Ofisi ile Konak Tüneli'nin açılışını gerçekleştirip kentten ayrılacak.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Gündoğdu mitingi Başbakan Davutoğlu'nun başbakan olarak İzmir'deki ilk mitingi niteliğini taşıyor. Miting sırasında denizde 45 tane tekne olacak. Küçük teknelerle birlikte sayı 80'i bulacak. AK Parti İl Başkanı Delican mitinge ilişkin detaylar hakkında, "İlk kez balon kiraladık.Vatandaşlarımızın alana girip çıkması için geniş güvenlik önlemleri alındı. Vatandaşlarımızın su ve yemek ihtiyaçlarını karşılayacağız. Dondurma ikramımız olacak. 100'den fazla tuvalet olacak. İlçelerimizden otobüsler kalkacak geri dönüşü de aynı yerde yapılacak. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Her araçta partiden görevli biri olacak. Tüm şehirde 5 binden fazla görsel hazırladık. İzmir dokusuna uygun güzel bir reklam filmi hazırlattık" diye bilgi vermişti. İzmir'de yapılacak projeler arasında yer alan ve GAP'tan daha büyük bir proje olacağı belirtilen EGEGEP'in (Ege Bölgesi Gelişim Projesi) mitingde Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanacağı duyurulmuştu. Delican, "Maddi olarak baktığımızda boyutu çok büyük 25 -30 milyarları bulan ciddi bir yatırım olacak. İzmir'de kalkınma hamlesi için önemli bir proje. Başbakanımız mitingde detaylarını anlatacak" açıklamasını yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
STK temsilcileriyle yemekte buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN