Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakanlık ofisiyle İzmir şaha kalkacak

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Başbakanlık ofisiyle İzmir şaha kalkacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'deki Başbakanlık Ofisi'nde bakanlıkların da bürolarının bulunacağını, hizmet alabilmek için artık Ankara'ya gitmeye gerek duyulmayacağını bildirdi

AK Parti İzmir milletvekili adayı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün açılışını yapacağı Başbakanlık Ofisi'nin İzmir'i şaha kaldıracağını söyledi. Başbakanlık ofisinin İzmir için bir fırsat olduğunu ve büyük önem taşıdığını kaydeden Eroğlu, "Başbakanlığın bütün hizmetleri Ankara'dan ziyade artık burada yapılacak hatta bakanlıkların da büroları olacak. Böylece hizmetler çok hızlı bir şekilde, aksamadan buradan takip edilecek, buradan yürüyecek. İzmir dünyaya açılan bir kapı olacak ve de dünyanın incisi olacak. Bu bakımdan Başbakanlık Ofisi'nin burada açılmasının apayrı bir anlamı var. İzmir'i seviyoruz, İzmirlileri seviyoruz. İnşallah İzmir'i şaha kaldıracağız' diye konuştu.

İLERİ TEKNOLOJİ
İzmir'de çok büyük projelere imza atacaklarını vurgulayan Bakan Veysel Eroğlu, şunları söyledi: "O kadar büyük projelerimiz var ki Başbakanımız gelince açıklayacak. EGEGEP diye yani GAP'dan daha büyük bir Ege Gelişim Projesi'ni burada inşa edeceğiz. Dev bir proje olacak. Bundan en çok İzmir istifade edecek. İzmir'i organik tarımda lider yapacağız. Şifalı bitkilerde üretim ve ihracat merkezi yapacağız. Termal turizmin, tabiat turizminin, sağlık turizminin, kongre turizminin başkenti olacak. Dünyanın pek çok kongresi burada yapılacak. Yani İzmir'i ticarette, sanayide, ileri teknolojide dünyaya açıyoruz. Hatta bir müjde de verdim. İzmir'i dünyaya ileri teknoloji ihraç eden bir merkez yapacağız. Bu bakımdan 5. bölge teşviklerinden istifade edecek. Dolayısıyla Başbakanlık Ofisinin açılması İzmir için büyük bir şans."

TARLADA İZİ OLMAYANIN...

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığından sonra en çok yatırım yapan bakanlığının başında olduğuna dikkat çeken Eroğlu, İzmir'de sulamalar, barajlar, göletler, şehir ormanları, dere ıslahları, altyapı tesisleri gibi muazzam çalışmalar yapacaklarını dile getirdi. Öte yandan Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında İzmir'in bütün ilçelerini tek tek gezdiklerini ve halkla kucaklaştıklarını ifade ederek, şöyle devam etti: "Bizim İzmir'in her tarafında izimiz var. Çünkü tarlada izi olmayanın harmanda gözü olmaz. Bizim İzmir'de her noktada, her mahallede, her ilçede izimiz var. Ya bir dere ıslahı ya bir orman faaliyeti ya baraj ya gölet ya da sulama tesisi yapmışız." İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne komşu olan Başbakanlık Ofisi'nde başbakanlık korumaları da yerini aldı. Uzun yer arayışlarının ardından Merkez Bankası binasında karar kılınan ofis için son hazırlıklar tamamlandı. Ofisin Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun tercihi ve isteği üzerine yeniden dizayn edilebileceği öğrenildi.

İZMİR VE MANİSA'DA DAVUTOĞLU HEYECANI
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugünkü Büyük İzmir Mitingi öncesi hazırlıkları yerinde inceleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, mitingin şölen havasında ve büyük bir coşku içinde geçmesi için tüm çalışmaların tamamlandığını kaydetti. Delican, "İzmir'in her köşesinden hemşehrilerimiz mitingimize katılarak Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun miting coşkusuna ortak olmak istiyor. Biz de bu taleplere yetişebilmek için çalışmalarımızı düzenli bir şekilde tamamladık. Mitingde görsel şölen planladık. Denizde 75- 80 tane tekne olacak. Deniz tarafında alanı daha iyi görebilmeleri için ilk kez balonlar olacak ve o balonlardan çekimler yapılacak" diye bilgi verdi. Başbakan Davutoğlu, sabah Başbakanlık Ofisi'ni açtıktan sonra saat 12.00'de Manisa'da, 16.00'da da Gündoğdu Meydanın'da miting yapacak. 19.00'da ise Konak Tüneli'ni açacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakanlık ofisiyle İzmir şaha kalkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN