Hastane bitmek üzere ama yoldan haber yok

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Hastane bitmek üzere ama yoldan haber yok

Çiğli'de inşaatı bitmek üzere olan hastanenin Anadolu Caddesi ile bağlantısını sağlayacak yolun yapımı konusunda hala adım atılmamasına Milletvekili Ulema'dan sert tepki geldi

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Çiğli ilçesinde Hükümetin milyar dolarlık hastane yatırımı yaptığı bölgeye İzmir Büyükşehir Belediyesinin bir yol inşa etmekten aciz kaldığını, bunu anlamakta zorluk çektiğini dile getirdi. Son 8 ayda dört kez bölgede incelemede bulunduğunu ancak değişin hiçbirşeyin olmadığını, yol sorunun çözümü konusunda tek bir adım bile atılmadığını vurgulayan Ulema, "Hiçbir yerde bu kadar büyük hizmetsizlik ve halkın sorunlarına karşı bu boyutta duyarsız belediye görmedim. İzmir Büyükşehir Belediyesi halkı sorunlarına duyarsız" dedi.

HATIRLATMIŞTIK

Ulema, 680 yataklı Türkiye'nin en büyük hastanelerinden birisi olan yatırımın inşaatının başladığı Ekim 2014'te konuya dikkat çektiğini, bölge halkının yaşadığı sıkıntıları dile getirdiğini ve yol sıkıntısına bir çözüm bulunması çağrısında bulunduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti: "Hastane inşaatı bitti açılacak. Hala vatandaşın bu hastaneye ulaşımını sağlayacak yol yok. Önce Ekim 2014'te, sonra 29 Kasım 2014'te eski ulaştırma bakanımız ve İzmir Milletvekilimiz Binali Yıldırım ile birlikte aynı talebi bir kez daha kamuoyuna duyurmuş ve bu sorunun çözülmesi çağrısında bulunmuştuk. Yine bir adım atılmadı. Büyükşehir belediyesinin bütün çağrılara ve bölge halkının isteklerinin cevapsız kalması karşısında 8 Aralık 2014 tarihinde üçüncü kez bölgede yaşayan vatandaşlarımızla birlikte aynı talep tekrar yine dile getirildi. Dördüncü kez aynı bölgeye gittim ve inceleme yaptım. İzmir Büyükşehir Beşlediyesinin duyarsızlığı karşısında büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Doğrusu biz Büyükşehir Belediyesinin duyarsız olduğunu biliyorduk ama bu boyutta olmasından vatandaşlarımız adına büyük üzüntü duydum."

ARTIK ADIM ATILSIN
Çiğli'ye inşa edilen hastanenin büyük çabalar sonucu kente kazandırıldığını dile getiren Ulema, "Ancak Büyükşehir belediyesi hala bir çalışma başlatmadı. Hastane var, yol yok. Yol İzmir Büyükşehir Belediyesinin sorumluğunda, ama hiçbir adım atmıyor. Çiğli ve İzmirliler adına bu yolun en hızlı şekilde yapılıp hizmete açılmasını bekliyorum. Bir İzmirli olarak Büyükşehir belediyesinden bunu talep ediyorum. Bölge sakinleri ise Aziz Kocaoğlu geldiğinde sorunları aktardıklarını ancak yol yapımı konusunda bir aşama kaydedilmediğini belirterek, "Buradan ne araç ne insan geçebiliyor. Dereye düşüp hayatını kaybeden birisi olursa bunun hesabını kim verecek" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane bitmek üzere ama yoldan haber yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN