Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli Otoyolu en kısa sürede bitecek

Giriş Tarihi: 25.5.2015
Denizli Otoyolu en kısa sürede bitecek

Denizli'de çevre yolu yapmak için Honaz Dağı'nı tünellerle deldiklerini belirten Zeybekci, "Şimdi otoyolun inşaatı da başlıyor. İzmir'den gelen otoyol, Antalya'ya kadar en kısa sürede bitecek" dedi

Seçim çalışmaları kapsamında Denizli'nin Tavas ilçesine gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Nikfer Mahallesi'nde halka hitap etti. AK Parti'nin milletin hizmetkarı olduğunu vurgulayan Zeybekci, vatandaşın huzuruna projelerle çıktıklarını, verdikleri bütün sözlerin en az 4-5 katını yaptıklarını belirtti. Denizli'de çevre yolu yapmak için Honaz Dağı'nı tünellerle deldiklerini vurgulayan Zeybekci, "Şimdi otoyolun inşaatı da başlıyor. İzmir'den gelen otoyol Antalya'ya kadar en kısa sürede bitecek. Aydın, Denizli, Burdur, Antalya. Denizli'den çıktın mı 1.5 saat sonra İzmir, 1.5 saat sonra Antalya" diye konuştu. Hızlı tren çalışmalarına değinen Zeybekci, "Bu memlekette Atatürk'ten sonra, Gazi Mustafa Kemal'den sonra demiryolu yapılmamış, demiryolları unutulmuş. Şimdi bu ülke bir baştan bir başına hızlı trenle gidilir hale geliyor. İzmir, Aydın, Denizli, Antalya hızlı treni. Denizli'den bindin mi 1 saat 15 dakika İzmir, 1 saat 20 dakika Antalya, hedef bu. Gazi Mustafa Kemal'den sonra bu memlekette demiryolları unutulmuş. Hangi dönemde kim hatırladı? Hızlı trenleri kim yaptı? AK Parti dönemlerinde bu hükümetler yaptı" ifadelerini kullandı.

SAZ USTASINI DİNLEDİ

Zeybekci, daha sonra, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve TRT işbirliğiyle İncilipınar Parkı'nda UNESCO'nun "Yaşayan İnsan Hazinesi Kültürel Miras Taşıyıcısı" seçtiği üç telli saz ustası Hayri Dev ile TRT sanatçılarının konserini dinledi. Ekonomi Bakan Zeybekci, Baklan Belediyesi Hüssem Çoban Yaşam Merkezi ve Huzurevi'nin temel atma törenine katıldı. Bakan Zeybekci, temel atma töreni öncesinde Baklan Belediyesi tarafından organize edilen trap atışlarını izledi ve tüfekle atış yaptı. Zeybekci, daha sonra Hüssem Çoban Yaşam Merkezi ve Huzurevi'nin temelini protokol üyeleriyle birlikte attı. Tesisin yapımı için arsasını bağışlayan ve yapım işini üstlenen hayırseverlere teşekkür eden Zeybekci, "Burada kalacak olan bütün kardeşlerimiz ve büyüklerimizin huzur içinde güzellikler yaşamasını diliyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli Otoyolu en kısa sürede bitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN