Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e nefes aldıran projeler üreteceğiz

İzmirlilere stresten uzak alanlar oluşturduklarını belirten Bakan Eroğlu "Bu maksatla son 13 yılda İzmir'de 58 adet mesirelik alan tesis ettik. 2019'a kadar 20 adet daha tesis edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 27.5.2015
İzmir'e nefes aldıran projeler üreteceğiz
İzmir'de Kaya Termal Otel'de Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) yöneticileri ve üyeleriyle biraraya geldiği kahvaltıda konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu hükümet olarak mobilya sektörünü desteklediklerini vurgulayarak, "Belki mobilya kestörünün bazı bölümleri ileri teknoloji alanında 5. Bölge teşviklerinden faydalanabilir. Bu yönde bir çalışma yapabiliriz. Sizlerin de 7 Haziran'da istikrardan yana olacağınıza inanıyorum" dedi. Mobilya sektörünün katma değeri yüksek bir iş alanı olduğunu ifade eden Eroğlu, "Hükümet olarak bu sektörü desteklemeye karar verdik. Sektörün hedefi 2023'te 10 milyar dolarlık ihracat ve dünyada 7. sıraya yükselmek" diye konuştu.

MİLLİ PARK SAYISI ARTTI

Bakan Eroğlu, daha sonra Konak Meydanı'nda Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü'nün "Kuş Cenneti ve Spil Dağı Milli Parkı Tabiatın İçinden" adlı fotoğraf sergisinin açılışına ve "Hayvan Haklarını Koruyoruz" etkinliğine katıldı. Etkinlikte konuşan Bakan Eroğlu, Türkiye'nin tabiatını en iyi koruyan ülke olduğunu belirtti. Türkiye'nin dünyada ormanları koruma konusunda da önemli yere sahip olduğuna dikkati çeken Eroğlu, "Dünyada orman varlığı azalıyor ama bizde orman varlığı son 12 yılda 9 milyon dekar arttı. Odun serveti de yüzde 20 arttı. Sulak alanlar arttı, tabiat parklarını koruyoruz. Milli park sayısı arttı. Şu anda 43 tane var. 203 tabiat parkı var" şeklinde konuştu. Bakan Eroğlu, İzmirlilere boş vakitlerinde stresten uzak ve hoşça vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturduklarını vurgulayarak "Bu maksatla son 13 yılda İzmir'de 58 adet mesirelik alan tesis ettik. 2019'a kadar 20 adet daha tesis edeceğiz" diye konuştu.

EROĞLU'NA SICAK KARŞILAMA
AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Teşkilatı "Durmak yok yola devam" sloganıyla İzmir'i karış karış gezmeye devam ediyor. Bakan Veysel Eroğlu'nun eşi Hatice Eroğlu'nun da katkılarıyla ilçe ve ev ziyareti gerçekleştiren teşkilat, aldıkları olumlu tepkiler karşısında gayet memnun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e nefes aldıran projeler üreteceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN