Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barkan gitti Dinçer geldi

Yaşar Üniversitesi'nde rektör değişikliğine gidildi. Prof. Dr. Murat Barkan'dan görevi alan Prof. Dr. Cemali Dinçer, kurumun gelişimini sürdüreceğini kaydetti

Giriş Tarihi: 3.6.2015
Barkan gitti Dinçer geldi
Yaşar Üniversitesi'nde Mütevelli Heyeti'nin kararıyla rektörlük görevine 1 Haziran 2015 tarihinden geçerli olmak üzere Prof. Dr. Mehmet Cemali Dinçer atandı. Prof.Dr.Murat Barkan'ın başarı dilekleriyle görevi devrettiği Prof. Dr. M.Cemali Dinçer üniversitenin atılımlarını "Bilim, Birlik, Başarı" ilkesi doğrultusunda kararlılıkla sürdüreceklerini vurguladı. Rektör Prof.Dr. Dinçer, " Yaşar Üniversitesi İzmir ve Ege'de olduğu kadar Türkiye genelinde ve yurtdışında da yükselen bir değer olmayı sürdürecektir. Üniversitemizi bugünlere getiren başta kurucumuz ve onursal başkanımız Sayın Selçuk Yaşar'a olmak üzere Yaşar Ailesine, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti'ne ve tüm emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

STANFORD'DA DOKTORA

Prof. Dr. Cemal Dinçer, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun. ABD'deki Stanford Üniversitesi'nde doktora yaptı. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nün kurulmasında yer almak üzere ABD'den davet alan Dinçer, 1986 yılında Bilkent Üniversitesi'nin ilk akademik kadrosunda yer aldı. 10 yıl Bilkent Üniversitesi'nde çalıştıktan sonra özel sektöre geçen Dinçer, İzmir'de Yeni Asır gazetesinin genel müdürlüğü görevinde de bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barkan gitti Dinçer geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN