Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜGİAD, girişimcilik zirvesi düzenleyecek

Giriş Tarihi: 7.6.2015
TÜGİAD, girişimcilik zirvesi düzenleyecek

İstanbul'da TÜGİAD'ın öncülüğünde gerçekleştirilecek Genç Girişimciler Zirvesi'nde, gelişmiş 20 ülkenin genç iş insanı, girişimciliği tartışacak, başarılı CEO'ların tecrübelerini dinleyecek

Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin (TÜGİ- AD) öncülük yaptığı, İstanbul'da eylül ayında gerçekleşecek olan toplantıda dünyanın en büyük 20 ülkesinden onlarca genç iş insanı girişimciliği tartışacak, yurtiçi ve yurtdışından başarılı CEO'ların tecrübelerini dinleyecek. Toplantıdan çıkan deklarasyon ise kasım ayında Antalya'da toplanacak ve G20 Zirvesi'ne sunulacak.

6'NCI KEZ YAPILACAK
İstanbul Kongre Merkezi'nde 7-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek G20 YEA (Genç Girişimciler İttifakı) Zirvesi'nde Türkiye'deki genç iş insanlarının sesi olacak TÜGİAD yöneticileri, Swissotel İzmir Büyük Efes'te organizasyonla ilgili bilgi verdi. Toplantıya TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı, TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu, G20 Genç Girişimciler İttifakı Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve TÜGİ- AD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan katıldı. İstanbul'da yapılacak olan toplantının 14-16 Kasım tarihleri arasında Antalya'da yapılacak G20 Zirvesi öncesinde gerçekleştirileceğine dikkat çeken TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, altıncı defa düzenlenecek toplantının genç girişimcilik, inovasyon ve ihracat konuları açısından da büyük önem taşıdığına işaret etti. Çuhacı, her iki toplantının da Türkiye'ye lobi ve tanıtım olanağı sunduğunu vurguladı. TÜGİAD G20 Genç Girişimciler İttifakı Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu da 2008 yılındaki küresel kriz sonrasında dünyadaki genç girişim oluşumlarının birleşerek G20 YEA'yı kurduklarını hatırlattı, dünyanın her yerinden 600'den fazla girişimci iş insanının eylül ayında Türkiye'ye geleceğini kaydetti. Bu yılın ana temasının "girişimcilik kültürünün küreselleşmesi" olduğunu belirten Yazıcıoğlu, toplantının sonuçlarının G20'ye ulaştırılacağını, yurt içi ve yurt dışından pek çok başarılı iş insanının konuşmacı olarak katılacağını ifade etti.

KAZANAN İZMİR OLACAK

TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Musa Turan da, dernek olarak İzmir'e büyük önem verildiğini, toplantılar kapsamında temsilciler bazında İzmir'e de çeşitli ziyaretler düzenlenmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Turan, İzmirli genç iş insanlarının İstanbul'da kuracağı iş bağlantıları sayesinde kazananın yine İzmir olacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜGİAD, girişimcilik zirvesi düzenleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN