Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'ye "Kahpe Bizans gibisin" diyen CHP'li!

CHP'ye Kahpe Bizans gibisin diyen CHP'li!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Sonuçtan memnunum" dese de parti tabanında isyan var. "Kahpe Bizans" göndermesi ve "El burnuyla nezle mi olunur" metaforunun dikkati çektiği eleştiriler hayli sert

Milletvekili genel seçiminde oy oranını yükseltemeyen CHP'nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İstifa edecek bir durum yok, sonuç iyi" açıklamasını yaparken, partinin eski Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz ile eski İzmir İl Başkanı Kemal Karataş'tan son derece sert açıklamalar geldi. Karataş'ın tenkitleri oyunu HDP'ye veren CHP'lilere yoğunlaşırken, Kalınomuz, eski 70 il başkanı ile Ankara'ya çıkarma yapacaklarını bunun "bir isyan" olduğunu söyledi.

AK PARTİ Mİ BAŞARISIZ!

Barkan Kalınomuz, 7 Haziranın mağlubunun AK Parti olarak değerlendirildiğine dikkat çekerek şu görüşleri aktardı: CHP'nin bir önceki seçime göre oyları düşmüş ve 37 ilde milletvekili çıkaramamıştır. Birinci olduğu illerin yarısında da az farkla birinciliği elde etmiştir. CHP seçimde başarılı olamamıştır. 70 eski il başkanı ile Ankara'da buluşacağız. Olağanüstü kongre kararı alınması yönünde dilekçe vereceğiz. İsyan bayrağını artık açtık. Hepimizin ortak kararı genel başkanın değişmesidir. Kılıçdaroğlu seçim sürecinde meydanlarda yüzde 26 ve altında oy alması halinde istifa edeceğini söylemişti. Bu sözünü yerine getirsin. Seçimin birincisi olan AKP oylarının düşmesinden dolayı kendi içinde bunun nedenlerini arıyor. Bence AKP yüzde 40'lık oy oranıyla büyük bir başarının altına yine imza atmıştır. AKP bu yüksek oy oranını sorgularken, yüzde 25 alan CHP ise başarılı olduğunu iddia ediyor." Kalınomuz, ayrıca CHP liderine, "37 ilde milletvekilin yok. Sadece 10 ilde birinci partisin. AKP'nin tek başına iktidarını bitirdik dedin. Elalemin burnu ile nezle olunur mu? Kendi memleketinde milletvekilin yok. Keşke İzmir gibi hazırdan değil de memleketinden aday olaydın" diye seslendi.

BU BENZETME KONUŞULUR

Eski İzmir İl Başkanı Karataş da partide üye ve yönetici olup CHP'ye oy vermeyenlerin bulunduğunu dile getirerek, Kalınomuz gibi sosyal medya hesabından sert ifadelerle sonuç değerlendirmesi yaptı. Karataş'ın "Kahpe Bizans gibisin" başlığı ile yayımladığı yazının öne çıkan bölümleri şöyle: "Umudumuzdun...Herşey güzel iyi de..İçinde senin entrikaların...Kahpe Bizans gibisin...Üyesin...Delegesin... Yöneticisin. ..Seçimlerde partine oy vermiyorsun... Başka partiye emanet gitmişsin... Ah be CHP...Ben ne diyeyim sana. Kahpe Bizans gibisin..."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'ye "Kahpe Bizans gibisin" diyen CHP'li!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN