O hakimin yeri değiştirildi

Usulsüz dinleme yaptıkları iddiasıyla tutuklanan Taner Aydın ve Memduh Tosun'u tahliye eden hakim Ergül'ün G.Antep'e tayini çıktı

Giriş Tarihi: 14.6.2015
O hakimin yeri değiştirildi
Sahte isimlerle usulsüz dinlemeler yaptıkları iddiasıyla tutuklanan İzmir İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Taner Aydın ve Memduh Tosun'u tahliye eden ve o dinlemelerde imzası olduğu tespit edilen hakim Serdar Ergül, son kararnameyle Gaziantep'e; İzmir Büyükşehir Belediyesi operasyonu yürüten savcı Birol Çengil ise İstanbul'a gönderildi. İzmir Adalet Sarayı'nda bir çok hakim ve savcı başka şehirlerdeki adliyelere gönderilirken, yerlerine başka şehirlerden hakim ve savcıların tayinleri çıktı.

ÇENGİL DE İSTANBUL'A
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 2015 yaz kararnamesi açıklandı. Türkiye'de 2 bin 664 hakim ve savcının yerleri değiştirildi. Kararnamede İzmir Adalet Sarayı ve Karşıyaka Adliyesi'ndeki hakim ve savcılardan da hem gönderilenler oldu hem de yerlerine başka illerden gelenler oldu. İzmir'de geçtiğimiz aylarda usulsüz dinlemelerle ilgili olarak yürütülen soruşturmada tutuklanan İzmir İstihbaret eski Şube Müdür Yardımcısı Taner Aydın ve Memduh Tosun'u nöbetçi olduğu zamanda tahliye eden hakim Serdar Ergül, Gaziantep'e hakim olarak gönderildi. Ergül'ün, usulsuz dinlemelerde imzası olduğu için tutuklanan polisleri tahliye ettiği iddia ediliyordu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik yapılan Körfez Soruşturması'nı yürüten Cumhuriyet Savcısı Birol Çengil, İstanbul Anadolu Adliyesi'ne savcı olarak tayin edildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak görev yapan Orhun Sezer de Karşıya Adliyesi'ne savcı olarak tayin edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O hakimin yeri değiştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN