Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eroğlu: Kılıçdaroğlu İzmir için ne vaat etti?

İzmir'den milletvekili olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yüklenen Bakan Eroğlu, "Kendisinin İzmir ile ilgili hiç projesini duydunuz mu? İzmirlilerin bunu değerlendirmesini istiyorum" dedi

Giriş Tarihi: 18.6.2015
Eroğlu: Kılıçdaroğlu İzmir için ne vaat etti?
AK Parti İzmir Milletvekili, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen istişare toplantısı öncesi basına çarpıcı açıklamalar yaptı. Toplantıya AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Nazmi Yılmaz, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, AK Parti İlçe Başkanları ve il yöneticileri katıldı. Seçim sonrası milletin ortaya çıkan tablodan memnun olmadığını söyleyen Bakan Eroğlu, "Şu an seçim olsa AK Parti tek başına iktidara gelecek güçte. Muhalefet partileri kendilerini birinci parti gibi görüyorlar. Hep birlikte arazideydik. Gece gündüz çalıştık. İnşallah bu kucaklaşma devam edecek. İzmir'de kavga için yokuz. Hizmet ve insanların gönüllerini kazanmak için varız. Seçim süresince de bunu vurguladık. Tüm İzmirlileri seviyoruz. Bakanlık görevim devam ediyor. Bütün İzmirliler bize oy versin vermesin bütün İzmirlileri kucaklıyoruz. Burada eksiklik varsa bizim eksikliğimizdir. Anlatamadığımız şeyler vardı. Biz onların içinden biriyiz. Esasen milletin özü bir partiyiz" dedi. İzmirliye yaptıklarını yapacaklarını anlatmak için yeterli zamanları olmadığını düşündüğünü belirten Eroğlu, "Sahada çalışan tek parti AK Parti'ydi. Patates çuvalını koysak kazanır anlayışını kabul etmiyorum. İzmirliler bunu değerlendirecektir. 2019 yılına kadar ne yapacağımızı söyledik. Ben size şunu soruyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. Bölge'den milletvekili adayıydı. İzmir için şunu yapacağız dediğini duydunuz mu? CHP herhangi bir broşür kitap hazırladı mı? İzmir'e ne vaat etti? Ne söyledi? İzmirlilerin bunu değerlendirmesini talep ediyorum. Biz İzmir'in içinden bir vatandaşız. İzmir'in özüyüz. Mutlaka bunu anlatacağız. İzmir'de gönülleri kazanacağız" ifadelerinde bulundu.

PROJELER DEVAM EDECEK

Bakan Eroğlu, "Sayın Başbakanımızın dediği gibi AK Parti'ye karşı 7 düven birleştirdi. Paralel Yapı, yurt dışındaki sivil toplum kuruluşları üst akıl birleşti. 466 projeyi söyledik. EGEGEP adıyla 25 milyar liralık muazzam bir projeyi anlattık. Bunlar devam edecek. Kimsenin tereddüdü olmasın. İzmir'in yatırama ihtiyacı var. Biz şu ana kadar 30 milyar liradan fazla yatırım yaptık. Bölünmüş yollar, çevre yolları, Konak Tünelleri, 30 Ağustos'ta açılacak olan Belkahve Tünelleri, bunların hepsi merkezi hükümet tarafından yapılmıştır. Sayın Başbakanımız da bu maksatla buraya Başbakanlık Ofisi'ni açtı. İlk basın toplantısını da biz yaptı. Hükümet kurulana kadar orada toplantı yapacağız" dedi.

MAZBATA ALDILAR
AK Parti'den İzmir milletvekili adayı gösterilen Veysel Eroğlu, Nesrin Ulema, Cemil Şeboy ve Kerem Ali Sürekli, İl Seçim Kurulu'na gelerek mazbatalarını aldı. Bakan Eroğlu, "İzmir'den milletvekili seçilmek gurur vesilesidir. İzmir'in halledilmesi gereken meselelerini omuz omuza vererek, İzmirli'nin görüşlerini alarak katılımcı bir anlayışla çalışacağız. Bizim vaadlerimiz, projelerimiz vardı. Bunların takipçisi olacağız. İzmir'i bir marka şehir yapmak istiyoruz. Şevkimiz, heyecanımız devam ediyor. Tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eroğlu: Kılıçdaroğlu İzmir için ne vaat etti?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN