Engel çıkarmayın

Körfez Tüp Geçişi Projesi'ni eleştiren odalara çağrıda bulunan Bülent Delican, "Bu istemezükçü anlayışın artık bitmesi gerekiyor. Proje tamamlandığında kente faydası olduğunu görecekler" dedi

Giriş Tarihi: 28.6.2015
Engel çıkarmayın
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican hükümetin önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Körfez Tüp Geçişi Projesi'ni eleştiren odalara çağrıda bulundu. Delican, "Ne yazık ki kente hemşerilerimize hizmet etmek amacıyla yapılan projelerin hayata geçmesini istemeyen bir yapı var. Bu yapı Konak Tüneli'nde olduğu gibi şimdi de ortaya çıktı. Onlara tavsiyem, tamamlandığında kente faydası olacak, kendilerinin de kullanacağı bu projenin çalışmalarına şimdiden hayır dememeleri ve engel olmamalarıdır" dedi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılması planlanan Körfez Tüp Geçişi Projesi'nin geçtiğimiz günlerde yapılan gerçekleştirilen ÇED toplantısında projeyi eleştirenlere AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican'dan tepki geldi. TMMOB'a bağlı odaların her zaman olduğu gibi bu projeye de bir bahane bularak eleştiri getirdiğini söyleyen Delican, "İzmir'in en önemli sorunlarının başında ulaşım geliyor. Ulaşımdan birinci derece sorumlu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda yeterli önlemi alamadığını hepimiz biliyoruz. Sadece yolcu taşımacılığı yapan ulaşım sistemindeki araçları yenilemek ve onları günün koşullarına uygun hale getirmek yeterli değil. Bu araçların hareket edeceği yeni güzergahların açılması, şehir içinde kavşak, alt-üst geçit ile yeni bağlantı yollarının hızlı bir şekilde tamamlanması gerekiyor" dedi.

MALİYETİ 3 MİLYAR 520 MİLYON LİRA
AK Parti hükümetinin 13 yılda milyarca liralık projeleri hayata geçirdiğini, son olarak Konak Tünelleri'nin de buna bir örnek olduğunu hatırlatan Delican, "Hükümetimizin İzmir'e yönelik önemli projelerinden birisi olan İzmir Körfez Geçişi'nin maliyeti 3 milyar 520 milyon lirayı bulacak. Bu proje Balçova, Narlıdere, Karşıyaka ve Çiğli ilçesi sınırlarında yer alırken çevresindeki ilçelerin ulaşım problemini de kökten çözecek" diye konuştu. Projenin ÇED toplantısında İzmir'deki projelerin önünü açmak ve önerilerde bulunmak yerine engel olmaya çalışan anlayışın hakim olduğunu ifade eden Delican, şöyle devam etti; "Bu istemezükçü anlayışın artık bitmesi gerekiyor. Her yapılan işe başından 'hayır' diyen bu zihniyetin takındığı tavrı hemşerilerimizin vicdanlarına havale ediyorum. Ne yazık ki kente hizmet etmek amacıyla yapılan projelerin hayata geçmesini istemeyen bir yapı var. Bu yapı Konak Tüneli'nde olduğu gibi şimdi de ortaya çıktı. Onlara tavsiyem yarın proje tamamlandığında kente faydası olacak, kendilerinin de kullanacağı çalışmalara şimdiden hayır dememeleri ve engel olmamalarıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engel çıkarmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN