Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babacan: Koalisyon için samimi çaba göstereceğiz

Giriş Tarihi: 9.7.2015
Babacan: Koalisyon için samimi çaba göstereceğiz

Kemalpaşa Belediyesi'nin şehit aileleri için verdiği iftara katılan Bakan Babacan, koalisyon görüşmelerinde AK Parti'nin izleyeceği tutumu anlattı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, koalisyon görüşmelerinde AK Parti'nin samimi bir tutum sergileyeceğini, ancak anlaşma sağlanamaması halinde anayasa hükümlerinin açık olduğunu belirtti. İzmir programı kapsamında Kemalpaşa Belediyesi'nce Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda gazi ve şehit aileleri onuruna düzenlenen iftara katılan Babacan, vatandaşları tek tek selamladı. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da iftarda Babacan'a eşlik etti. Babacan, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin son 12 yılda büyük mesafe katettiğini belirterek. "12 yıl öncesinin Türkiyesi ile bugünün Türkiyesi tamamen farklı iki ülkedir. Hele ki içerisinde bulunduğumuz coğrafyada demokraside ve ekonomide ilerlemenin ne kadar zor olduğunu sizler görüyorsunuz. Türkiye güneyinde bir iç savaşın yaşandığı bir ülke haline geldi. Suriye'de artık bir iç savaş var. Irak'ta huzur yok. Kuzeyimiz Rusya ile Ukrayna ateşli çatışır hale geldi. Hemen yanı başımızda komşumuz olan Yunanistan belki de son 100 yılın en derin ekonomik krizi ile boğuşuyor. İşte böylesine zor bir coğrafyadayız. Hamdolsun Türkiyemiz ilerlemeye devam ediyor" diye konuştu.

ANAYASA HÜKÜMLERİ AÇIK

Koalisyon arayışlarının olacağı haftalara girildiğini anlatan Babacan, "En yüksek oyu almış parti olarak samimi bir çaba içerisinde olacağız. Türkiye'yi nasıl daha iyi yönetebiliriz, bunun mücadelesini vereceğiz. Eğer olursa olur. Türkiye için iyi de olur. Ama baktık ki bir uzlaşma yok. O zaman anayasa hükümleri açıktır. O zaman genel seçimlerin yenileneceği bir döneme gireriz. Biz hukuk ne ise onu uygularız" dedi.
Duygu ERGÜDEN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babacan: Koalisyon için samimi çaba göstereceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN