Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeşme'de her keseye uygun tatil imkanı var

ÇEŞTOB Başkanı Öncel, Çeşme'nin pahalı olduğu düşüncesine katılmadığını, ucuz diye tercih edilen Yunanistan'daki krizin dengeleri Türkiye lehine değiştireceğini söyledi

Giriş Tarihi: 17.7.2015
Çeşme'de her keseye uygun tatil imkanı var
Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, ilçede restoran, plaj ve konaklama ücretlerinin çok yüksek olduğuna ilişkin iddialara katılmadığını söyleyerek, "Çeşme'de 200 liraya da 15 liraya da yemek var. İkisiyle de doyabiliyorsunuz. Tercih meselesi" dedi. Veysi Öncel, Yunanistan'daki kriz nedeniyle bölgede bazı tur iptallerinin yaşandığını, bu durumun Türk turizmi için bir avantaj oluşturduğunu, Yunanistan'a gitmekten vazgeçen turistin Türkiye'ye gelebileceğini belirtti. Yeni düzenlemelerle bundan sonra Yunanistan'da vergilerin yükseleceğini dile getiren Öncel, "Eskiden Yunanistan'a giden bir turist, orada yemeklerin ve içki fiyatlarının daha ucuz olduğunu söylüyordu. Şimdi dengeler değişecek. KDV yükselince Yunanistan'daki fiyatlar da yükselecek" dedi. Özellikle Yunanistan adalarının yakın geçmişe kadar "uygun tatil fırsatı" ile büyük ilgi çektiğini anlatan Veysi Öncel, şöyle konuştu:

DENGELER DEĞİŞECEK
"Adalara gidenler, balık yemek için 100 lira ödediğini, Bodrum ya da Çeşme'de ise bunun iki katını ödemek zorunda kaldığını anlatıyordu. Ama balığın kalitesi çok önemli. Bizde deniz balıkları, orada ithal balıklar servis ediliyor. Servis kalitesi farklı. Bizim vergilerimiz de çok yüksek. Bizim için yeni dönemin bir fırsat olacağına inanıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme'de her keseye uygun tatil imkanı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN