Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Krizin sebebi Kocaoğlu

İzmir'de elektronik kart ihalesini yargının durdurma kararı sonrası AK Partili Doğan, Başkan Aziz Kocaoğlu'nu eleştirdi. Doğan, "Kocaoğlu ve bürokratlarının beceriksizliği bir kez daha tescillendi" dedi

Giriş Tarihi: 22.7.2015
Krizin sebebi Kocaoğlu
İzmir'de ulaşımı aylardır kördüğüme çeviren elektronik kart ihalesinde Kentkart A.Ş'nin yürütmenin durdurulması talebi ile ihaleyi kazanan firmayı için dava başvurusu yapması sonucunda Ankara İdare Mahkemesi "Hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabilir" ifadeleri ile yürütmenin durdurulmasını istedi. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu eleştirerek, "Tecrübesi bürokrat ve iş bilmez bir Büyükşehir Belediye Başkanın yapmış olduğu hatanın bedelini toplu ulaşımı kullanan bir buçuk milyon İzmirli hemşerimiz çekiyor" dedi.

SORUNLAR YUMAĞI

Elektronik kart uygulamasında yaşanan krizin üstünden 50 gün geçtiğini ancak sistemin hala çalışmadığını ve kaosun tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Doğan, "Şuan Kocaoğlu ve bürokratları ne yapacaklarını bilemiyorlar. Beceriksizlikleri işi çorbaya döndürdü, krizin içinden çıkamıyorlar. Bizim önerimiz mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdiğine göre; otobüsü sadece duraklarda gören ulaşımdan sorumlu büyükşehir belediyesi bürokratları Başkan Kocaoğlu'nun başkanlığında toplansın. ESHOT ve İZULAŞ Genel Müdürleri hukukçularla birlikte fikir alışverişinde bulunsun. Sayın Kocaoğlu ve iş bilmez ekibinin İzmirli hemşerilerimizi daha fazla üzmeye, perişan etmeye, vakit kaybına uğratmaya hakkı yok. Mağduriyetin giderilmesi için çözüm üretmek gerekiyor. Ancak Büyükşehir Belediyesi tam bir sorunlar yumağı olduğu için çözümle ilgili adım atmaktan aciz bir yapıya sahip. Sayın Kocaoğlu ve ekibinin bu durumda ihaleyi iptal edip yeni bir ihaleyi açmaktan başka çözüm yolu yok" diye konuştu. İzmirlileri mağdur eden Sayın Kocaoğlu ve bürokratlarının beceriksizliğinin bir kez daha tescil edildiğini vurgulayan Doğan son olarak, kıymetli İzmirli hemşerilerimizin, Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve ehil olmayan belediye yönetimini halkımızın takdirine bıraktıklarını belirterek sorunun bir an önce çözülmesi konusundaki çağrısını yineledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Krizin sebebi Kocaoğlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN