Denizli OSB'de kar maskeli çete kabusu

Denizli'de 5 kişi olduğu sanılan kar maskeli çetenin, 1.5 yıl içinde 30'dan fazla fabrikayı soyması sanayiciyi tedirgin etti

Giriş Tarihi: 24.7.2015
Denizli OSB'de kar maskeli çete kabusu
Sanayi kenti Denizli'de 1.5 yıl önce başlayıp, son bir yılda yoğunlaşan fabrikadan hırsızlık olayları, sanayicileri tedirgin ediyor. Özellikle Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere İzmir Asfaltı ve Ahmet Nazif Zorlu Sanayi Sitesi'nde 30'dan fazla fabrikaya giren kar maskeli hırsızlar, açtıkları kasalarda bulunan nakit para, çek, senet, işyeri sahibi ya da personele ait ziynet eşyalarını çaldı. Son 4 ayda Karabulut Tekstil, Ata Tekstil, Burçe Tekstil, Basa Tekstil, Alinda Tekstil, Üçyıldız Tekstil, Başarı Tekstil, Koltuksuz Tekstil, Ender Tekstil'in de aralarında bulunduğu 10'dan fazla fabrikada hırsızlık gerçekleşti. Sanayicilerin kabusu olan kar maskeli hırsızlık çetesinin 5 kişi olduğu, 3 kişinin kar maskesi, eldiven ve galoşla fabrikaya tel örgüleri makasla keserek girdiği, 2 kişinin gözcülük yaptığı belirlendi. Hırsızlık yapılan fabrikaların güvenlik kameraları jandarma ve polis tarafından tek tek incelendi, ancak şu ana kadar çetenin elemanları yakalanamadı.

GÜVENLİK ELEMANLARINA EĞİTİM
Fabrikaları soyulan işadamları, hırsızların bir an önce yakalanmasını isterken, şikayetler üzerine Denizli Sanayi Odası, emniyetle toplantı yaptı. Denizli Sanayi Odası'nın geçen ay yapılan Meclis Toplantısı'na Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ve Asayiş Şube Müdürü ile işyerleri soyulan fabrikaların yöneticilerinin katıldığı, fabrikalarda güvenlik önlemlerinin artırılması, kamera sistemlerinin ve güvenlik elemanlarının eğitilmesi konularının görüşüldüğü belirtildi. Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, çetenin yakalanması için güvenlik güçleriyle görüşmeler yaptıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli OSB'de kar maskeli çete kabusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN