Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyonluk yolu siyaha büründü

Karşıyaka'da Şehitler Bulvarı asfaltını yenileyen Büyükşehir, yolu yeşil-kırmızıya boyadı. Fakat yol, kullanıma açılmasından 10 gün sonra siyaha büründü. İzmirlinin parası yine boşa harcandı

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Şampiyonluk yolu siyaha büründü
Pınar Karşıyaka'nın 28 yıl aradan sonra Türkiye Basketbol Ligi'nde şampiyon olması üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka'da bulunan Şehitler Bulvarı'nın asfaltını yenileyerek yeşil kırmızıya boyadı. Çalışmalar 20 gün sürdü. Fakat yolun kullanıma açılmasının ardından aradan 10 gün geçmeden yol rengini kaybetti. 700 metre uzunluğunda 20 metre genişliğinde yeşil kırmızıya boyanan yol araçların lastik izleri nedeniyle simsiyah oldu. Yüz binlerce boşa harcandı, olan yine İzmirlinin parasına oldu. Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu olarak İzmir'e tarihindeki en büyük sportif başarılarından birini yaşatan Pınar Karşıyaka'nın şerefine İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka'da bulunan Şehitler Bulvarı'nda yenileme çalışmaları yaptı. Haziran ayında başlayan çalışmalar yaklaşık 10 gün boyunca devam etti. İlk olarak 700 metre uzunluğunda 20 metre genişliğindeki yolun asfaltı sökülerek yeniden asfaltlama çalışmaları yapıldı.

CADDE TRAFİĞE KAPATILDI

Kayrak taşı desenli asfalt atıldıktan sonra bulvarın bir bölümünün asfaltı KSK'yi simgelediği için yeşile ile diğer bölümü ise kırmızıya boyandı. Asfaltın üzerinden araçların geçeceği düşünülerek yeşil kırmızıya boyanan asfalta defalarca boya atıldı. Yaklaşık 20 günlük çalışmanın en az 15 günlük süresi boyunca asfaltın boyanan rengini koruması için defalarca yapılması Bostanlı'nın en işlek caddesi olan Şehitler Bulvarı trafiğe kapandı. Bu sebeple cadde üzerindeki işletmeler maddi sıkıntı yaşadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehitler Bulvarı'nda yaptığı renkli asfalt çalışmasını henüz yolun yarısını tamamlanmışken kamuoyuna "İzmir'e 35,5'luk düzenleme" ile duyurmuştu. Fakat ne var ki, yolun tam randımanlı olarak geçtiğimiz Ramazan Bayramında açılmasına rağmen, aradan geçen 10 günlük sürede tanınmayacak hale geldi. Yolun yapıldığı tarihte henüz trafiğe kapalı haldeyken yolun rengi, 10 gün içinde karardı. Yolun kavşaklarına beyaz şerit üzerine yapılan Büyükşehir Belediyesi'nin logoları siyah oldu.

KALICILIĞI SAĞLAYAMADI
Yolun trafiğe açılmasının ardından, araçların geçişiyle birlikte lastik izleri yeşil kırmızı olan yolun simsiyah olmasına neden oldu. Yolun yapımı sırasında görenleri hayrete düşürürcesine defalarca boya üstüne boya atarak renklerin kalıcılığını sağlamayan çalışan Büyükşehir Belediye yetkililerinin şimdi ne yapacağı merak konusu oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin iş bilmezliği yine İzmirli'nin yüz binlerce lirasına mal oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonluk yolu siyaha büründü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN