Başarı çizgisini her sene artırdı

1965 yılında kurulan, İzmir ve Türkiye'de köklü bir eğitim kurumu haline gelen Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji, 50. yaşını da başarılarla taçlandırdı

Giriş Tarihi: 31.7.2015
Başarı çizgisini her sene artırdı
İzmir ve Türkiye çapında pek çok kez ilklere imza atan, geçtiğimiz yıllarda üniversiteye giriş sınavlarında Türkiye birincileri çıkaran İzmir Fatih Koleji, üniversitelere ve liselere giriş sınavlarında elde edilen dereceler, Bilim Olimpiyatları ve proje yarışmalarında kazanılan dünya dereceleri ve madalyalar, sporda ve güzel sanatlar alanlarında aldıkları ulusal ve uluslararası şampiyonluklar ve dereceler ile başarının bir gelenek haline geldiğini gösteriyor. 1965'de kurulan ve duayen, eğitimci, işadamı, hukukçu, merhum Necdet Doğanata'nın çalışmaları ile İzmir ve Türkiye'de köklü bir eğitim kurumu haline gelen Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji 50 yaşını da başarılarla taçlandırdı. Öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu yılda ulusal ve uluslararası pek çok yarışmadan kazandıkları dünya birincilikleri ve altın madalyalar ile bir kez daha Fatihli olmanın ayrıcalık olduğunu gösterdi. Son olarak 19 - 25 Temmuz günleri arasında Belçika'nın Brüksel şehrinde 60 ülke, 1000 öğrenci ve 500 danışman öğretmenin katılımıyla gerçekleşen ve dünyanın en büyük proje fuarlarından biri olan 15. MILSET Expo - Sciences International (ESI) Bilimsel Proje Fuarı'na öğrencileri Serra Doğanata, İrfan Güven Çömezoğlu, Oğul Yazıcıoğlu, Asrın Deryal, Gülbeniz Hepdarcan, Rasih Öztürk ve Yiğit Çatak katılarak Türkiye'yi ve okullarını gururla temsil etti. Öğrencilere okulun Projeler Koordinatörü, DOESEF Başkanı ve ESI Türkiye Temsilcisi olan Ümit Karademir ve proje öğretmeni Melda Doğanata eşlik etti.

DEĞERLİ PROJELER

Genç bilim insanlarının uluslararası alanda projelerini sergileme fırsatı buldukları Milset Expo-Sciences International (ESI), iki yılda bir farklı ülkelerde gerçekleştirilmekte olduğunu belirten okul yönetimi, "Öğrencilerimizi ESI 2015 Bilimsel Proje Fuarı'na katılımlarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Heyecan ve özveri ile çalışan, eğitimde daima en yükseği hedefleyen eğitim kadromuz, 50 yılda gerçekleşen bu gelişimin en büyük destekçisi olmuştur. İzmir Özel Fatih Koleji'nin sürekli arkasında olan mezunlarımız ve bizlere güvenen velilerimiz bugünkü durumumuza ulaşmamız için gereken motivasyonu sağlamıştır" diye ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarı çizgisini her sene artırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN