Kazandıran destek

Giriş Tarihi: 31.7.2015
Kazandıran destek

Amerikan Kültür Kolejleri, sınava hazırlanan öğrencilerini ücretsiz hafta sonu hızlandırma kursları ile destekliyor. Kolej, öğrencilerin gelişimi için bir çok önemli imkanlar da sağlıyor

İzmir Çiğli'de faaliyet gösteren Amerikan Kültür Kolejlerii, sınava hazırlanan öğrencilerini ücretsiz hafta sonu ve hızlandırma kursları ile destek veriyor. TEOG için 406 saat, LYS ve LGS için 612 saat alanında uzman öğretmenlerle ücretsiz kurs imkanı sunduklarını belirten yetkililer, "Okul sadece binadan ibaret değildir. Öğrencilerimizin kişilik gelişimini sağlıklı yönlendirmek için sportif ve kültürel alanlarda kendilerini ifade etme imkanı sunuyoruz" dedi. 12 bin metrekare bahçe, jimnastik salonu, buz pisti, kapalı spor salonu, konferans salonu vs. 'Class Menajerlik' sistemiyle her öğrencinin bireysel gelişimini tek tek izleme ve velilerle sürekli iletişim halinde imkanı sunduklarını da ifade den yetkililer, şöyle devam etti; "Farkındalıklarını fark etmeye ve geliştirme yönünde her türlü pedagojik ortamı oluşturuyoruz. Öğrencilerimize yabancı dili yaşayarak öğrenme fırsatı sunuyor ve bu süreyi yurt dışı eğitim imkanı ile de destekliyoruz. Özel İzmir Amerikan Koleji'nde eğitilenin tüm ihtiyaçları hedeflemektedir ve öğrencinin aklına, bütününe ve ruhuna odaklanmaktadır."

ÇAĞDAŞLAŞMA VURGUSU
Özel İzmir Amerikan Koleji, diğer kardeş okulları olan Üsküdar Amerikan Lisesi, Tarsus Amerikan Koleji, Özel SEV Lisesi, İzmir SEV İlköğretim Okulu, Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, Tarsus SEV İlköğretim Okulu ve SAC gibi Sağlık ve Eğitim Vakfı'na bağlı olarak eğitim vermektedir. Özel İzmir Amerikan Koleji'ni farklı kılan özelliklerin başında geleneksel yapısını koruyarak çağdaşlaşması gelir. Ulusal değerlerden hiç ödün verilmeyen okulda, öğrencilerin öncelikle kendi kültürlerinin ve dillerinin bilincinde olmaları istenir. Bu temel üzerine uluslararası yaklaşım irdelenir.

BİLİNÇLİ EĞİTİM

Amerikan Kültür Kolejleri yetkilileri, eğitim amaçlarını şöyle sıraladı; "Ezberlemeyi değil, araştırmayı seven, kişisel hak ve özgürlüklerini koruyabilen, kendi ayakları üstünde durabilen, güçlükler karşısında yılmadan savaşabilen, çalışkan ve sorumluluk sahibi, en az bir yabancı dili mükemmel düzeyde konuşan, teknolojiye hakim, bilimsel düşünüşe sahip, sorgulamadan hiçbir düşünceyi kabul etmeyen, başkalarının hakları olmazsa kendi haklarının da olmayacağını bilen, dünyanın her ülkesinde yaşamını sürdürebilecek kadar entelektüel, yaşadığı toplumun geleneklerine, değerlerine ve inanışlarına saygılı, kendi değerlerine ve geleneklerine sahip çıkan, kendisini ve hiç kimseyi küçük görmeyen yöneticiler, iş adamları ve donanımı yüksek, onurlu bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazandıran destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN