Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tükürükle boğar' diyene laf yok mu?

Terör örgütleri ve destekçilerini bırakıp, AK Parti hükümetini suçlayan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'a, Nesrin Ulema'dan sert tepki gel

Giriş Tarihi: 31.7.2015
'Tükürükle boğar' diyene laf yok mu?
AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, DAEŞ, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerine yönelik operasyonların başlamasından sonra CHP İzmir İl Teşkilatı binasında basın toplantısı yaparak, AK Parti hükümetini suçlayan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın tutumunu "manidar" bulduğunu bildirdi. Terörle mücadele operasyonlarını sadece sol örgütlere yönelik operasyonlar gibi yansıtma çabasını art niyetli olarak nitelendiren Ulema, "Bu operasyonlar Türkiye'yi doğrudan ya da dolaylı olarak hedef alan terör örgütlerine yöneliktir. Sayın Balbay, Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, huzur ve barışına yönelen tehdit unsurlarını sahiplenmek yerine keşke Narlıdere'de otobüsün içinde cayır cayır yakılmak istenen insanlarımıza, önce Gezi olaylarında ateşe verilen; son olarak da terör örgütlerine yönelik operasyonların ardından bombalı saldırıların hedefi olan AK Parti ilçe binamıza yönelik de birkaç söz sarfetseydi" diye konuştu. Ulema, CHP il yönetiminin, CHP İzmir milletvekilleri ve özellikle de Mustafa Balbay'ın DHKP-C terörüne, Türk milletine "PKK sizi tükürüğü ile boğar" diyen HDP'li milletvekilline yönelik her hangi bir tepki göstermemesinin manidar olduğunu vurguladı.

KİMİN YANINDASINIZ?

Bu tutumu kamuoyunun ve yüce Türk milletinin takdirine bıraktıklarını dile getiren Ulema, "Yine CHP'li Balbay'dan ailesinin yanında şehit edilen binbaşımız, yataklarında uyurken, göreve giderken şehit edilen asker ve polislerimiz için de bir başsağlığı mesajı, bir üzüntü ifadesi sarfetmesini beklerdik. Ancak; devleti, tüm kadrolarıyla görev başındaki hükümeti ve silahlı kuvvetlerimizi, bağımsız yargı organlarını ve iç güvenliğimizin teminatı emniyet teşkilatımızı töhmet altında bırakan bu tarz açıklamaların milletimize ve milli menfaatlerimize hizmet etmediği çok açıktır" dedi. Türkiye'nin terörle mücadelesinden rahatsız olanların, milletin huzurunu bozmaya kalkışan her türlü terör odakları ve illegal yapılanmalarla mücadelenin aralıksız süreceğini bilmesi gerektiğini dile getiren Ulema, şunları kaydetti: "Türkiye'nin terörle mücadelesi bütün kararlılığı ile devam ederken, ülkede ve bölgemizde barışın tesisi ve devamı için altına imza attığımız reformlar artarak devam edecek. CHP'lilere tavsiyemiz böyle bir süreçte taraflarını net olarak belirlemeleridir. Ya milletin yanında yer alacaksınız ya da illegal yapılanmaların, terör örgütlerinin kuyruğuna takılarak marjinal bir siyasi hareket olarak kalacaksınız."

YAKIŞIKSIZ BENZETME

CHP İzmir Milletvekilleri, bir süre önce düzenledikleri basın toplantısında terörle mücadele operasyonlarını eleştirmiş, Mustafa Balbay, "terör örgütü operasyonlarının terörle mücadelenin terörüne dönüştüğünü" ileri sürmüştü. Balbay'ın, "AKP gecekondusunu yıktırmamak için çocuğunu kucağa alıp çatıya çıkan, çocuğunun boğazına bıçak dayayan baba gibi" biçimindeki benzetmesine sosyal medyada "son derece çirkin" diye tepki gösterilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tükürükle boğar' diyene laf yok mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN