İzmir'de yatırım zirvesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bugün düzenleyeceği koordinasyon toplantısıyla İzmir projelerini masaya yatıracak. Eroğlu, genel müdürlerden brifing alacak

Giriş Tarihi: 5.8.2015
İzmir'de yatırım zirvesi
Bugün İzmir'e gelecek olan Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Eroğlu, kendi bakanlığı bünyesindeki projeleri anlatacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun başkanlık edeceği koordinasyon toplantısında Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı birimler hazır bulunacak. İzmir Valisi'nin ve ilde faaliyet gösteren diğer Bakanlık taşra teşkilatlarının katılacağı toplantıya, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere sanayi ve ticaret oda başkanları, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları da davet edildi.

"AYRIM YAPMIYORUZ"
Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı Devlet Su İşleri, Orman, Meteoroloji ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlerinin faaliyetleri ile alakalı sunumlar yapacağı toplantıda bu faaliyetler enine boyuna tartışılacak. Toplantıda bu faaliyetlerin geliştirilmesi için ve İzmir'e başka ne gibi yatırımlar yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunulacak, diğer yatırımcı kurum ve kuruluşların faaliyetleri değerlendirilecek. İzmir'in geleceği için çok büyük projelerinin olduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu "Son 13 yılda hükümet olarak İzmir'e 30.3 milyar TL'lik yatırım yaptık. Gelecek nesillere daha güzel bir İzmir bırakmak boynumuzun borcudur. Seçim öncesi 30 ilçenin tamamına gittim, herkesle kucaklaştım. Farklılıklar bizim zenginliğimiz. Bu zenginlikler içinde beraber yaşamalıyız ve çalışmalıyız. Bu yüzden bu koordinasyon toplantısı çok önemli. Ayrım yapmadan bütün ilçe belediye ve büyükşehir belediye başkanımız bu toplantıya davet edildi. Elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. İzmir'in geleceği için yapılacak yatırımları bu toplantılarda değerlendireceğiz. Yatırımlar önünde problemler varsa çözmek için çalışacağız" ifadelerini kullandı. Gayelerinin Ege'nin incisi İzmir'i, Dünyanın incisi yapmak olduğunu ifade eden Prof. Dr. Eroğlu "İzmir'in bir vekili olarak bu yatırımları bizzat burada hep beraber ortak akılla değerlendireceğiz. Bu ortak akıl problemleri çözmemiz bakımından çok yararlı olacak. İzmir'i de, İzmirlileri de seviyoruz. İnşallah İzmir'i şaha kaldıracağız" diye konuştu. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İzmir'e yapılması planlanan yatırımlara yönelik koordinasyon toplantısının ardından İzmir Valiliği'ni de ziyaret edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de yatırım zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN