Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şikayet hattı gibi twitter hesabı

Twitter hesabını açtığında, uygun zaman buldukça soruları cevaplandıracağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, sayısı giderek artan eleştirilere karşı sessiz kalmayı tercih ediyor

Giriş Tarihi: 5.8.2015
Şikayet hattı gibi twitter hesabı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da 2 sene önce açtığı kişisel hesabı adeta şikayet hattına döndü. Kocaoğlu'nun attığı tweetlere cevap yazan İzmirlilerin çoğu başkanı eleştiri yağmuruna tuttu. Hesabı açtığında vakit buldukça soruları cevaplandıracağını belirten Başkan'ın eleştirilere sessiz kalması dikkat çekiyor. Kocaoğlu, Balçova Teleferik Tesisleri açılışından 2 gün önce attığı tweette "Cuma günkü açılış öncesinde teleferikte son bir tur daha attık. Ben çok beğendim. Sizin de beğeneceğinize eminim" dedi. Kocaoğlu'nun teleferikle ilgili tweetine eleştiriler yağdı. Ghktm isimli kullanıcı, "Tebrik ediyoruz. Seyit Torun'un Ordu ilinde 6 ayda yaptığı teleferiği 10 yılda tamamladınız. Bravo!" diye Kocaoğlu'nu eleştirdi. Bircan Başar Bilgili isimli vatandaş ise, "Sesimizi duyan var mı? İZSU'da muhatap bulamıyoruz. Aliağa Yeni Mahalle'de 3 aydır su sorunu var" diye yazdı. Hilal Yıldız Eser, Kocaoğlu'nun tweetine, "Nihayet bitti. 10 seneyi geçti mi? Sizin hizmet yılı kriteriniz 10 yıl. Çünkü metro da 10 yılda bitti. Can güvenliği yok" diye yanıt verdi. Kocaoğlu'nun 28 Temmuz'da attığı, "Yüreği İzmir için atan kocaman bir aileyiz" şeklindeki tweetine de eleştiriler yağdı. Kylk adlı kullanıcı, "Başkan geçen hafta İzmir'deydim. Otogarın tuvaleti rezillik içinde. Rezalet İzmir'e yakışmıyor" dedi. Batuhan Erkara adlı vatandaş ise, "Aziz Kocaoğlu'nun her dediği lafta kalıyor ne yazık ki" şeklinde yanıt verdi. Ayhan Akdağ, "Vallahi İzmir kocaman bir aile ama ne yürüyecek bir caddesi, ne de gezilecek yeri kalmış. Her yer sanki 1970'lerde kalmış. Arif Kara, "Başkan Mithatpaşa Caddesi'nin pisliği ve esnafın kaldırım işgali ne olacak?" diye Kocaoğlu'nun tweetine karşılık cevap yazdı.

OTOBÜSLER KOVALASIN!

9 Temmuz'da "Türkiye'nin ilk elektrikli otobüs filosunu İzmir'de kuruyoruz. 20 araçlık ilk parti için 12 Ağustos'ta ihalemiz var" şeklindeki tweete karşılık Özge.12 isimli kullanıcı bir süre uygulanan kağıt bilet uygulamasına atıfta bulunarak, "Bunlarda da kağıt bilet olacak mı başkanım" diye Kocaoğlu ile adeta dalga geçti. Tolga Çoban adlı kullanıcı, "Sayın Başkan İkiçeşmelik'teki spotçu rezilliğini bitirmediğiniz sürece hava ile çalışan otobüs de getirseniz boş" diye tweet attı. VolkanTwins adlı kullanıcı da, "Hay otobüsler kovalasın seni emi Başkan. Akşam mesai çıkış saatlerinde sıkışan trafiği bir çözken öncelikle. Kolay gelsin" diye tweet attı.

BİRAZ ÇALIŞIN ARTIK

2 Temmuz'da "Madımak kara bir leke" tweeti atan Kocaoğlu'na tweetine cevap olarak yine şikayet geldi. Batuhan Erkara ise, "Harmandalı yine yanıyor. Bir şey yapmamaya devam mı?" diye tweet attı. Kocaoğlu'nun 29 Temmuz'da attığı "Varsın duruşmalar bitmesin. Biz halkın gözünde çoktan beraat ettik" şeklindeki tweetine Raşit Yılmaz, "Sen öyle san Başkan" diye cevap yazdı. Ardından Kocaoğlu'nun attığı tweete eleştiriler ve şikayetler gelmeye devam etti. Rünlü isimli kullanıcı "Biraz çalışın artık Başkan. Buca'da kentsel dönüşüm ve trafikten başlayabilirsiniz mesela" dedi. Engineofthesound adlı kullanıcı da, "Kentkart işini çözemeyen, kriz yönetimi sıfır olan bir Başkan olarak hatırlanacaksınız" şeklinde tweetledi. Huniler isimli kullanıcı attığı tweette, "Azıcık şu ulaşım işlerine el atsan da bu kadar İzmirliden laf yemesen olmaz mı?" dedi. Ali Çetin Koçbaş ise, "O konuda şüphe yok Sayın Başkan ama sizin ekibin beceriksizliği ne olacak? Acaba bu yeniden düzenlediğiniz otobüs hatları" şeklindeki tweetiyle görüşünü ifade etti.

KARŞIYAKALILARDAN TEPKİ

Pınar Karşıyaka'nın şampiyon olması sonrası "Sizinle gurur duyuyoruz" şeklindeki tweet atan Kocaoğlu'na, Ezgi adlı kullanıcı, "Şimdi gurur duyarsın tabi. 10 senedir stat bekliyoruz" diye karşılık verdi. Can1912 adlı kullanıcı da, "Bence Fenerbahçe kongresine git oy at" diye tweet attı. İzmirlilerin attıkları tweetlerin hemen hemen hiçbirinin yanıtlanmaması dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şikayet hattı gibi twitter hesabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN