Seçimde ittifak hesabı yapıyorlar ama tutmaz

Giriş Tarihi: 7.8.2015
Seçimde ittifak hesabı yapıyorlar ama tutmaz
AK Partili Özdağ, HDP eş genel başkanları ile Kılıçdaroğlu'nun bir araya geldiği toplantıda, Demirtaş'ın olası seçimde ittifak yapma teklifinde bulunduğunu ifade etti AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, HDP ile CHP'nin olası erken seçimde işbirliği yapacağını, "CHP'nin yüzde 24, HDP'nin yüzde 13 oyu var. Seçim ittifakı oluşturalım ve bunu en az yüzde 35 yapalım" düşüncesiyle hareket edeceklerini ancak evdeki hesabın çarşıya uymayacağını söyledi.

CEVABINI ALIRLAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP'nin eş genel başkanlarının bir araya gelmesini değerlendiren Özdağ,, "Demirtaş'ın Kılıçdaroğlu'na koalisyon kurulmazsa seçim ittifakında bulunalım çağrısında bulunduğunu düşünüyorum. Hesapları, 'CHP'nin yüzde 24, HDP'nin yüzde 13 oyu var. Seçim ittifakı oluşturalım ve bunu en az yüzde 35 yapalım' hesabıdır. Ama evdeki hesapları çarşıya uymayacak, milletimiz bunların gerçek yüzünü gördü. En güzel cevabı olası erken seçimde sandıkta verecek" dedi.

BU KEZ HİLE YOK
Özdağ, CHP'nin kandan rant devşiren, askeri, polisi şehit eden PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile seçim ittifakı oluşturması halihnde CHP'lilerin ve kamuoyunun gereğini yapacağını belirterek, "Güneydoğu'da artık sandıklarda terör estiremeyecekler, hile yapamayacaklar. PKK'lılar köylere giderek açık oy kullandıramayacaklar vatandaşlara. Bunlara oy veren Müslüman Kürtler ilk defa barajı aşsın dediler, vermeyecekler oylarını. Demokrat Kürt kökenli vatandaşlar oylarını vermeyecekler. Bu yüzden bir erken seçim olursa, HDP ile CHP seçim işbirliği yapacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimde ittifak hesabı yapıyorlar ama tutmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN