Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Erten'in yerinde olsam bırakırdım"

Karşıyaka'da "yönetimsel faaliyetlere müdahale etmekle" eleştirilen Erdal Acar, Başkan Ali Erten'den desteğini çekti. Ancak kulübe destek sürecek

Giriş Tarihi: 16.8.2015
Erten'in yerinde olsam bırakırdım
KSK Yönetim Kurulu'nun "yönetimsel faaliyetlere müdahale etmek ve başarıları sahiplenmekle" eleştirdiği Erdal Acar ile sponsorluk anlaşması yapılmaması halinde yola devam edilmeyeceği yönündeki açıklamasına Acar cephesinden zehir zemberek karşılık geldi. Erdal Acar adına basın toplantısı düzenleyen kulüp yönetim kurulu üyesi Devrim Acar, söz konusu açıklamada anıldığı gibi Acarlar diye bir şirketlerinin olmadığını, hala sponsorluktan bahsedilmesini anlayamadıklarını söyledi. Devrim Acar, "Ali Erten başkan seçilmeden önce transfer yasağının kalkması için 1 milyon 300 bin lirayı bize ödetirken hukuksal sıkıntı yoktu da şimdi mi ortaya çıktı? Erdal Acar, Ali Erten'i desteklemeseydi, başkan olabilecek miydi? Artık yönetim ile aramızda kılıçlar çekilmiştir. İstifa ederlerse kongre olur. Etmezlerse mücadeleye devam ederiz. Adamlarsa istifa ederler" dedi. Kulübe aktardıkları paranın da eksik gösterildiğini, gerçekte 15-16 milyon lira civarında ödeme yaptıklarını dile getiren Devrim Acar, şöyle devam etti: "Kulübün önde gelen isimlerinden Nazım Torbaoğlu'nun yönlendirmesi ile Ali Erten'i destekleme kararı aldık. Başkanlık yarışı döneminde Ali Erten bizi defalarca arayıp desteğimizi yazılı olarak ve basın aracılığı ile açıklamamızı istedi.? Biz neden şimdi hukuk birimi ile muhatap olacakmışız? Bu kadar emek, para, mesai harcanmışken maçlara 1 gün kala böyle bir açıklama yapılması manidar. Yönetim kurulu üyesi olmama rağmen, benim gibi yönetimdeki bazı arkadaşlarımdan habersiz bu açıklama yapıldı" diye konuştu.

TARAFTAR GİT DİYENE KADAR

Acar, Necati Ateş ile sözleşme imzaladıkları sırada yönetimin kapı kapı gezerek 500 bin liralık borcu kapatmak için borç aradığını anlatarak şöyle devam etti: "Gelip efendi gibi biz bu parayı bulamadık deseler, onu da verirdik. Belki şimdi onun kompleksini yaşıyorlardır. Basketbol takımının başarısında katkısı olan herkesi defalarca takdir ettik. Bu yönetimin içinde olmama rağmen üstüne basa basa diyorum ki, bu yönetimin bu şampiyonlukta en ufak bir payı yoktur. Bu başarı Fatih Diniz döneminin başarısıdır. Bu takımın kurulmasında sponsor olarak en büyük etken Selçuk Yaşar ve Yaşar Holding'dir. Erdal Bey, defalarca kulüp üzerinden Selçuk Yaşar ve Yaşar Holding'den randevu talep etmesine rağmen yönetim inatla görüşmeyi engelledi. Büyük KSK taraftarı artık sizi burada istemiyoruz dedikleri güne kadar gitmeyeceğiz. Bu meydanı onarla bırakmayacağız. Taraftarımızın desteği ile bu takımı Süper Lig'e çıkartacağız. Bu açıklamamın ardından ben Ali Erten'in yerinde olsam istifa ederdim. Eğer onlar istifa etmezlerse mücadeleye devam. Bu tren raydan çıkmayacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Erten'in yerinde olsam bırakırdım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN